Nogometaši Drave so tokrat gostili Beltinčane, ki so z organizirano in potrpežljivo igro prišli do zmage z 1 : 0.

03.05.2014 – 3. SNL vzhod 21. krog:

Drava Ptuj – Avto Škafar Beltinci 0 : 1 (0 : 1)

Strelec: 0 : 1 Smodiš (38.)
Drava Ptuj: Ajlec, Kajzer, Krajnc, Ljubec, Furek, Drožđek, Jaušovec, Strelec (od 27. Lugonjić, od 68. Arsič), Kirič, Tomažič Šeruga, Kočar; trener: Franc Fridl

Nogometaši Drave so tokrat gostili Beltinčane, ki so z organizirano in potrpežljivo igro prišli do zmage z 1 : 0. Ptujčani so sicer pokazali boljši obraz, kot v prejšnjem krogu proti Dravinji, vendar njihova želja ni bila dovolj za kakšno točko. V 5. minuti je za domačine Gregor Furek lepo podal do Zvonimirja Drožđeka, ki je streljal z desetih metrov in dobro je posredoval gostujoči vratar Denis Voroš. Ta je še bolje s parado zaplaval po zraku v 17. minuti, ko je Daniel Ljubec poizkusil z roba kazenskega prostora s plasiranim strelom, ki ga je Voroš s skrajnimi napori odbil.

Tretjo v nizu priložnosti za Dravo je po samostojnem prodoru Luča Kočarja zapravil Tadej Strelec, ki je bil sam na štirinajstih metrih in je diagonalno streljal za nekaj centimetrov mimo vrat. V 34. minuti pa še ena izredna priložnost za domače, potem ko je Zvonimir Drožđek lepo podal z leve strani v sredino je naprej iz kakšnih osmih metrov streljal Lučo Kočar in izkazal se je Voroš, ki je odbil žogo do Miča Lugonjiča, kateri iz ugodnega položaja ni zadel. Kljub temu, da Beltinčani niso imeli do 37. minute tekme kakšne izrazite priložnosti so bili vsaj enakovreden tekmec in občasno so bili nevarni iz protinapadov. Iz enega takšnih je po levi pobegnil Jernej Tkalec, ki je podal v sredino, kjer je žogo pod nemočnim Alešem Ajlecem v mrežo poslal Marko Smodiš.

Drugi polčas se je pričel z novim šokom za domače nogometaše, saj je bil v 52. minuti izključen Rok Kajzer. Po tem dogodku je Avto Škafar Beltinci še bolj kontroliral situacijo na igrišču in edini njihov resen strel je sprožil Amadej Maroša. Igralci Drave so se z igralcem manj trudili priti do ugodnega položaja za strel, a je gostujoča obramba delovala zelo dobro. Tako so le v 87. minuti resneje poizkusili, ko je Gregor Furek izvedel prosti strel, ki ga je Voroš ujel.