Na derbiju vodilnih ekip vzhodne tretje lige je tokrat popolnoma prevladovala Dravinja, medtem ko je Drava igrala slabo in je zasluženo visoko izgubila s 4 : 0.

30.4.2014 - 3. SNL Vzhod 21.krog:

Dravinja Kostroj – DRAVA PTUJ 4 : 0 (1 : 0)
Strelci: 1 : 0 Čerenak (26. iz 11. m), 2 : 0 Vezjak (54.), 3 : 0 Klokočovnik (65.), 4 : 0 Černec (83.)

Drava Ptuj: Musič, Krajnc, Kajzer, Ljubec, Arsič, Drožđek, Jaušovec, Lugonjić (od 58. Strelec), Kirič, Tomažič Šeruga, Kočar; trener: Franc Fridl

Na derbiju vodilnih ekip vzhodne tretje lige je tokrat popolnoma prevladovala Dravinja, medtem ko je Drava igrala slabo in je  visoko izgubila s 4 : 0. Po četrt ure igre, v kateri so imeli absolutno premoč domačini je sam proti golu po sredini krenil Timotej Černec, nad katerim je pred zaključnim strelom naredil prekršek Rok Kajzer in glavni sodnik Dragoslav Perić je pokazal na belo točko. Kakšnih dvesto gledalcev je videlo prvi zadetek v 16. minuti, ko je iz 11. metrov s strelom po tleh zadel Jernej Čerenak.

Tudi v nadaljevanju so bili nogometaši iz Slovenskih Konjic aktivnejši, medtem ko sta za Ptujčane v prvem delu bila nevarna iz prostih strelov poizkusa Daniela Ljubeca in Miča Lugonjića. V nadaljevanju je naprej za domače zapretil Davorin Gosak in njegov strel z roba kazenskega prostora je odbil vratar Drave Aljaž Musič. Le ta je bil brez pravih možnosti za posredovanje v 54. minuti, ko je zelo aktivni Urban Čander poslal natančno podajo do Denis Vezjaka, ki je dosegel gol za 2 : 0. Tudi po tem zadetku je Dravinja še naprej bila boljša in je imela še dve, tri dobri situacije za zadetek, medtem ko so bili ptujski »beli« tokrat dobesedno brez moči.

Domačini so do konca še dvakrat zadeli in najprej je po kontri odbito žogo v mrežo poslal Simon Klokočovnik, medtem ko je po zelo lepi akciji postavil končni izid 4 : 0 Timotej Černec. Edini resnejši poizkus s strelom v okvir vrat je v drugem polčasu za Dravo po samostojni akciji izvedel Daniel Ljubec, medtem ko si Ptujčani drugih priložnosti tokrat niso priigrali.