Ptujski nogometaši so se na dvoboju s Tromejnikom dolgo mučili, da so prebili vztrajne goste, ki so imeli v drugem polčasu tudi svoje priložnosti za zadetek.

12.4.2014 – 3. SNL 17. krog:

Drava Ptuj – Tromejnik G Sukič 2 : 0 (0 : 0)
Strelca: 1 : 0 Ljubec (71. iz 11.m), 2 :0 Tomažič Šeruga (89.)
Drava Ptuj: Ajlec, Horvat, Krajnc De., Antolič (od 22. Drožđek), Jaušovec, Krajnc Da., Arsič (od 59. Ljubec), Furek (od 61. Wagner), Kirič, Tomažič Šeruga, Lavrinc; trener: Franc Fridl

A Drava jih je imela bistveno več in že v 6. minuti je Luka Kirič po prodoru z leve strani idealno na drugi vratnici našel Luko Lavrinca, ki je iz zelo ugodne situacije streljal čez gol. V nadaljevanju so modri prevzeli niti igre in so bili aktivnejši ter konkretnejši tekmec. Novinec v dresu Drave David Tomažič Šeruga se je v sredini prvega polčasa dvakrat odločil za dobra strela z roba kazenskega prostora, a oba njegova poizkusa je obranil Jaka Šafer.Slednji je bil junak tudi v 36. minuti, ko je obranil prefinjen strel Luke Kiriča, kateri je minuto kasneje iz kakšnih štirinajstih metrov streljal čez gostujoča vrata. Tako se je prvi polčas končal brez zadetkov, ki je ves čas visel v zraku in Tromejnik je imel veliko sreče, da je držal neodločen rezultat.

Gostje bi lahko v 60. minuti tudi povedli, potem ko je Jan Zelko izvedel hiter protinapad in je njegov diagonalni strel za malo zgrešil cilj. Deset minut kasneje sta Dan Krajnc in Daniel Ljubec izvedla akcijo po sredini igrišča in Krajnc se je prebil v kazenski prostor, kjer ga je podrl Sebastian Rajnar. Strel iz enajstih metrov je zanesljivo realiziral Daniel Ljubec. Takoj po zadetku je nevarno za domačine iz petindvajsetih metrov streljal Luka Lavrinc. Po tem trenutku so v »juriš« krenili nogometaši Tromejnika, kateri so imeli v 82. minuti izredno priložnost za izenačenje, ko je Denis Sukič iz kakšnih dvanajstih metrov natančno streljal, a je zadetek z odlično parado preprečil domači vratar Aleš Aljec. Malo pred koncem tekme so nogometaši Drave izvedli hiter protinapad, v katerem so sodelovali Dan Krajnc, Daniel Ljubec in David Tomažič Šeruga, kateri je na koncu rutinirano dosegel zadetek za zmago z 2 : 0.