Spomladanski del tekmovanja v 3. slovenski nogometni ligi vzhod je Drava začela odlično z visoko zmago s 4 : 1 proti Fosilumu.

22.3.2014 - 3. SNL vzhod 14. krog:

Fosilum Šentjur – Drava Ptuj 1 : 4 (0 : 2)
Strelci: 0 : 1 Ljubec (7.), 0 : 2 Antolič (44.), 0 : 3 Antolič (50.), 0 : 4 Tomažič Šeruga (62.), 1 : 4 Belak (72.)
Drava Ptuj: Ajlec, Drožđek (od 56. Wagner), Jaušovec, Krajnc De., Horvat, Krajnc Da. (od 68. Letonja), Ljubec, Kirič, Lavrinc (od 83. Arsič), Antolič, Tomažič Šeruga; trener: Franc Fridl

V Šentjurju so se Ptujčani na težkem igrišču dobro znašli in so bili veliko boljši nasprotnik vseh devetdeset minut. Dober start so takoj vnovčili, saj je po podaji Luke Kiriča v naletu na desni strani z diagonalnim strelom v zadetek spremenil Daniel Ljubec, Še lepšo akcijo sta v 12. minuti uprizorila Luka Kirič, ki je s peto podal do Davida Tomažiča Šeruge, ki je streljal iz ugodnega položaja mimo vrat.

Domačini so imeli šest minut kasneje edino izrazito priložnost v prvem delu, potem ko je Sebastjan Tuhtar streljal iz ugodnega položaja preko vrat. Tekla je 20. minuta, ko je razpoloženi Daniel Ljubec dodobra s strelom z roba kazenskega prostora ogrel domačega vratarja Miha Zdovca, ki je žogo odbil le do Luke Kiriča, ki je bil z glavo za malo nenatančen. Do konca prvega polčasa je dvakrat za Dravo streljal Zvonimir Drožđek, medtem ko je Damjan Antolič z desne strani s strelom po tleh skoraj presenetil domačega vratarja.Ta je drugič klonil v 44. minuti, ko je Luka Lavrinc hitro prodrl in je oddal idealno globinsko žogo do Damjana Antoliča, ki jo je zabil pod prečko.

Takoj v nadaljevanju so bili nevarni nogometaši Fosilumu, ki so izvedli kot z leve strani in najvišji v skoku je bil Rok Kmetič, kateri je dobro streljal, a je še bolje posredoval naš vratar Aleš Ajlec. V 50. minuti se je ponovno izkazal Damjan Antolič, ki je dal zadetek s kakšnih štirinajstih metrov, potem ko je natančno streljal v prvi vratarjem kot.

Četrti zadetek je Drava dala v 63. minuti, ko je Damjan Antolič izvedel kot z desne strani in se je v gneči v sredini kazenskega prostora najbolje znašel David Tomažič Šeruga, ki je žogo potisnil v mrežo. Po visokem zaostanku so pogumneje in napadalneje zaigrali nogometaši iz Šentjurja, ki so dosegli tudi častni zadetek. Tekla je 72. minuta, ko je aktivni Sebastjan Tuhtar podal z leve strani natančno na glavo Mihu Belaku, ki je s kakšnih petih metrov zabil žogo v gol.

Do konca tekme je ekipa Drave, ki jo vodi Franc Fridl kontrolirala situacijo na igrišču in je zasluženo vpisala prvo letošnjo prvenstveno zmago.