V zadnjem krogu jesenskega dela prvenstva v 3. slovenski nogometni ligi vzhod so igralci Drave zmagali na sila zahtevnem gostovanju pri ekipi Malečnika.

3. SNL vzhod 13. krog:

Slednja igra na težkem igrišču, na katerem so se vsaj v uvodu Ptujčani dobro znašli, ko je najprej bil sam pred golom Damjan Antolič, a je preveč okleval, nato pa so z zaključnimi streli poizkušali še Gregor Furek, Daniel Ljubec in Damjan Antolič. Vse tri njihove strele je odbil vratar Rene Glušič, medtem ko je vratar Dave Aleš Ajlec prvič resneje posredoval v 16. minuti, ko je iz roba kazenskega prostora zaključil z natančnim strelom Rok Sirk.

Osem minut kasneje je po hitro odigranem protinapadu prišel do dobre situacije za zaključek Damjan Antolič, ki je natančno meril in je dosegel vodilni zadetek. Po njem so se igralci Malečnik dodobra prebudili in Dravo je s fantastičnimi obrambami reševal Aleš Ajlec, ki je obranil odlične strele Aneja Zvera, Denisa Toplaka in Roka Sirka. Pritisk proti ptujskim vratom se je nadaljeval tudi v drugem polčasu, ko je Aleš Ajlec v enem napadu zaustavil dva izjemna strela domačih iz bližine. V sredini drugega dela je po podaji Suada Filekoviča bil v dobrem položaju tudi Niko Tisaj, kateri tudi ni uspel premagati izredno razpoloženega ptujskega vratarja. Tekla je 68. minuta, ko je mladi Lučo Kočar dobil drugi rumeni karton in ekipa Malečnika je z igralcem več še bolj silovito napadla.

Tri minute pred koncem je Drava povišala vodstvo na 2 : 0, saj se je žoga po podaji Daniela Ljubeca odbila od domačega obrambnega igralca do Luke Kiriča, ki jo je podal do Gregorja Fureka, kateri je z lahkoto zadel iz bližine. Tako je članska ptujska ekipa vpisala deveto letošnjo prvenstveno zmago, ki jo ob dveh neodločenih rezultatih in dveh porazih za Dravinjo Kostroj uvršča na drugo mesto prvenstvene lestvica.

Malečnik – NŠ Drava Ptuj 0 : 2 (0 : 1)