Nogometaši Drave so v tekmi proti Rakičanu bili boljši nasprotnik, predvsem pa so si ustvarili veliko več lepih priložnosti. A, kot pravi znan nogometni pregovor, kdor ne da, ga dobi, se je tokrat žal zgodilo ptujskim nogometašem.

3. SNL vzhod 12. krog:

Ti so dobro pričeli srečanje, saj je že v 2. minuti Luka Kirič odlično streljal iz osemnajstih metrov, a se je njegov projektil zaustavil v prečniku. Na težkem razmočenem igrišču so modri bili v igri v izraziti premoči, a si niso do sredine prvega polčasa pripravili konkretnejše situacije za zaključek, medtem ko so gostje v 14. minuti izpeljali hiter proti napad, ki ga je zaključil Sašo Kociper, vendar je njegov strel blokiral Alen Horvat.

slika

V 23. minuti je potegnil v kazenski prostor Jura Arsič in je podal do Daniela Ljubeca, ki je iz obrata streljal čez gol. Dve minute kasneje je domača obramba naredila veliko napako pri vračanju žoge vratarju Alešu Ajlecu, saj jo je prestregel borbeni Marko Lapoši, ki je streljal le za las mimo domačih vrat. Močen dež je spremljal tekmo, v kateri je visel zadetek v mreži Prekmurcev ves čas in v 30. minuti je po podaji s kota Dana Krajnca žoga prišla na drugi vratnici do Denisa Krajnca, ki je dobro streljal po tleh, vendar se je z obrambo izkazal gostujoči vratar Damjan Vuzem. Ta je bil na preizkušnji še čisto ob koncu prvega dela, potem ko je Damjan Antolič poslal z leve strani predložek v sredino in zelo dobro situacijo je s strelom čez vrata zapravil Gregor Furek.

slika

Tudi v nadaljevanju smo spremljali silovite nalete Drave, ki se je zelo trudila na razmočenem igrišču zadeti in razveseliti kakšnih sto gledalcev, ki se je zbralo na Mestnem stadionu na Ptuju. V 50. minuti je aktivni Gregor Furek podal do Jura Arsiča, ki je žogo le malo preusmeril in ta je pristala v vratnici. Tri minute kasneje je Robert Nikollaj poslal dolg predložek z desne strani in na drugi vratnici je Damjan Antolič za malo zgrešil cilj. V 66. minuti smo videli sporno situacijo, saj je obrambni igralec Rakičana nepravilno zadrževal v svojem kazenskem prostoru Jura Arsiča in sodnik Miodrag Čiča je namesto enajstmetrovke pokazal našemu kapetanu rumeni karton. Ekipa Rakičana je v 70. minuti dočakala svojo veliko priložnost, ki jo je tudi izkoristila za vodstvo z 1 : 0. Po hitrem protinapadu po desni strani je sledil uporaben predložek v kazenski prostor, ki ga je s strelom z glavo spremenil v gol Sašo Kociper. Sedem minut zatem je Kociper imel še eno izjemno priložnost, ko je pobegnil po desni strani in je zelo dobro streljal, vendar je njegov strel zaustavil domači vratar Aleš Ajlec.

slika

Ta do konca tekme ni imel več dela, saj so šli vsi napadi na stran Prekmurcev, ki so se silovito branili. Za Dravo so poizkušali zadeti Naser Kajzati, Denis Krajnc, Jura Arsič in Zvonimir Drožđek, a so bili premalo natančni. V 92. minuti je Zvonimir Drožđek poslal predložek z desne strani, ki se je ustavil v vratnici in po sreči se je žoga odbila do Denisa Krajnca, nad katerim je bil storjen prekršek za enajstmetrovko. To je izvedel Jura Arsič, a njegov poizkus je pristal v prečki in to je pomenilo, da je Drava ostala na tekmi proti Rakičanu praznih rok. Kljub temu, da so bili Ptujčani boljši nasprotnik so tokrat izgubili in bodo nove točke iskali na zadnji tekmi jesenskega dela tekmovanja v tretji ligi na gostovanju pri Malečniku.

NŠ Drava Ptuj – Rakičan 0 : 1 (0 : 0)