Nogometaši Drave so odlično opravili svojo nalogo na težkem gostovanju v Beltincih, saj so domačinom poklonili »petardo« in so zmagali kar z 5 : 0.

3. SNL vzhod 8. krog:

Pred kakšnimi 400 gledalci se je prvi med strelci vpisal Boštjan Frangež, ki je bolj podajal kot streljal, a je njegov poizkus v 11. minuti domači vratar Denis Voroš nesrečno odbil v gol. V 15. in 20. minuti je dvakrat nevarno iz prostega strela meril Daniel Ljubec. Drugi zadetek so Ptujčani dali v 22. minuti, ko se je po odbiti žogi najbolje znašel Lučo Kočar, ki je prišel iz drugega plana mimo obrambe in je zadel. Niz priložnosti se je nadaljeval z izredno priložnostjo Boštjana Frangeža, ki se je sam znašel pred domačim vratarjem, kateri se je izkazal z obrambo.

V 34. minuti je igralec Avto Škafarja iz Beltincev Jure Virag naredil izredno grob prekršek nad Gregorjem Furekom in glavni sodnik Bojan Tkalčič mu je opravičeno pokazal rdeči karton. Po tej situaciji so ptujski nogometaši malo popustili in domačini so sprožili ob koncu prvih petinštiridesetih minut dva nevarna strela.

V drugem delu se je nadaljevala premoč Drave, ki bi lahko z boljšo realizacijo že v prvem delu popolnoma razbila Beltinčane, ki so prvič v drugem polčasu klonili v 55. minuti, ko je po predložku Gregorja Fureka bil uspešen Naser Kajtazi. Zelo lepo akcijo so ptujski nogometaši izvedli deset minut kasneje, ko je Dan Krajnc zelo lepo prenesel težišče igre na desno stran do Zvonimirja Drožđeka, kateri je podal v sredino kazenskega prostora, kjer je z glavo zadel Jura Arsič. Naš kapetan je imel v 77. minuti še eno veliko priložnost, a se je še enkrat več izkazal domači vratar Denis Voroš. Beltinčani so v zadnjih desetih minutah najprej zadeli vratnico, medtem ko je Marko Smodiš v 86. minuti zgrešil enajstmetrovko oziroma je njegov polvisoki strel odlično obranil Aleš Ajlec.

Čisto ob koncu tekme je Drava dosegla še peti zadetek, potem ko je Daniel Ljubec potegnil po sredini in je podal do Gregorja Ljubeca, ki je najprej preval domačega vratarja, nato pa je brez težav zadel.

Avto Škafar Beltinci – Drava Ptuj 0 : 5 (0 : 2)