V 7. krogu 3. slovenske nogometne lige vzhod sta se na Mestne stadionu na Ptuju sešli v tej tekmovalni sezoni še neporaženi ekipi Drave in Dravinje. Derbi so glede na prikazano opravičeno dobili z 2 : 1 igralci iz Slovenskih Konjic.

3. SNL vzhod 7. krog:

Gostje so že v drugi minuti povedli, potem ko je po hitri akciji žoga prišla do Gorana Alenca, kateri je zelo natančno streljal iz roba kazenskega prostora. Po zadetku so začeli počasi povezovati igro in nizati akcije tudi »modri« iz Ptuja. Najprej je za domače v 11. minuti preko vrat iz dvajsetih metrov streljal Gregor Furek. Šest minut kasneje je vrhunski prenos igre z desne strani na levo naredil Daniel Ljubec in je tam našel Zvonimirja Drožđeka, ki pa je streljal naravnost v roke gostujočega vratarja Matevža Klevžeta.

drava dravinja 1

Že v naslednji dolgi akciji je Zvonimir Drožđek ostro podal z leve strani v kazenski prostor, a je Boštjan Nežmah v naletu streljal čez gol. V 25. minuti so bili ponovno nevarni igralci Dravinje oziroma natančneje nevaren je bil prodorni Nace Ermenc, ki pa je streljal natančno v roke Aleša Ajleca. Do konca prvega polčasa je za Dravo nevarno streljal še Matej Rumež, medtem ko je odličen strel z glavo za Dravinjo sprožil Urban Čander, a se je zelo izkazal Aleš Ajlec.

drava dravinja 2

V nadaljevanju so gostje umirili igro in so pravočasno zaustavljali domače napade. Lepo priložnost za izenačenje je v 67. minuti imel Jura Arsič, ki je že premagal gostujočega vratarja Matevža Klevžeta, vendar je njegov strel na golovi črti izbil obrambni igralec. Štiri minute kasneje je Dravinja povedla z 2 : 0, potem ko je naredil zelo visoko na svoji polovici napako Matej Rumež in mu je odvzel žogo razpoloženi Goran Alenc, ki je šel sam proti domačim vratom in je z natančnim diagonalnim strelom dosegel še svoj drugi zadetek na tekmi. Po tem zadetku se je Drava še bolj odprla, kar je pomenilo, da so gostje imeli še več prostora za izvedbo hitrih protinapadov, v katerih so nevarno poizkušali Urban Čander, Goran Alenc in Simon Klokočovnik.

drava dravinja 3

Čisto ob koncu tekme so Ptujčani znižali rezultat, saj se je po kotu z desne strani, ki ga je izvedel Gregor Furek žoga odbila do Luka Kiriča, ki je iz roba kazenskega prostora neobranljivo zadel. Do konca tekme je Drava še poizkušala izenačiti, a igralci Dravinje so bili vselej na mestu, kar je pomenilo, da so bili ptujski nogometaši prvič premagani v letošnji tekmovalni sezoni.

NŠ Drava Ptuj – Dravinja Kostroj 1 : 2 (0 : 1)