Nogometaši Drave so dobili derbi proti Nafti 1903 z 1 : 0.

3. SNL vzhod 6. krog:

Nogometaši Drave so dobili derbi proti Nafti 1903 z 1 : 0. V Lendavi smo spremljali zelo nervozno tekmo, v kateri bi Ptujčani morali vsaj še enkrat zadeti in bi tekmo mirneje pripeljali do konca.

Prvi trenutki so pripadli domačinom, ki jih je spremljalo kakšnih petsto gledalcev. Te je kmalu pomiril Daniel Ljubec, saj je zadel v 25. minuti, potem ko je iz drugega plana prebil domačo obrambo in je z natančnim strelom ugnal še Jurico Valentića.Na drugi strani je imel nekaj dela ob prekinitvah tudi ptujski vratar Aleš Ajlec, a je bil zmeraj na pravem mestu. Na pravem mestu je bil tik ob koncu prvega polčasa po podaji Daniela Ljubeca tudi Zvonimir Drožđek, vendar je iz petih metrov nastreljal domačega vratarja.

Tudi v nadaljevanju je Drava imela več od igre in lepše priložnosti. Dvakrat je bil v glavni vlogi Zvonimir Drožđek, medtem ko je lepo priložnost zapravil tudi Gregor Furek. Domači so bili še naprej nevarni iz prekinitev, vendar resneje niso ogrozili Aleša Ajleca, ki pa je bil na preizkušnji predvsem v zelo živčni končnici. To živčnost je zakuhal tudi glavni sodnik Marko Lacković, ki je najprej zaradi drugega rumenega kartona izključil domačega igralca Sandra Vinka, kar je zelo razjezilo domače navijače Gorgone, ki so nato vdrle tudi na igrišče.

Tekma je bila približno deset minut prekinjena, nato pa bi Drava morala bolje izkoristiti igralca več. »Match« žogi sta zapravila Jura Arsič in Gregor Furek, medtem ko je bil v ptujski ekipi zaradi drugega rumenega kartona izključen Dan Krajnc. Nafta je na koncu še pritisnila proti ptujskim vratom, vendar brez uspeha, tako da je Drava iz težkega gostovanja v Lendavi prinesla vse tri točke.

Nafta 1903 – NŠ Drava Ptuj 0 : 1 (0 : 1)