Nogometaši Drave so težje od pričakovanj prišli do četrte zmage v 3. slovenski nogometni ligi vzhod, potem ko so pred kakšnimi 150 gledalci z 2 : 0 premagali Šmarje pri Jelšah.

3. SNL 5. krog:

Ptujčanom se je očitno poznala rahla utrujenost po pokalni tekmi z Domžalami, a so zasluženo dobili tekmo proti neugodni ekipi Šmarij. V uvodu je bil dvakrat v priložnosti Zvonimir Drožđek, a prvič po predložku Damjana Antoliča ni zaključil akcije, medtem ko je drugič njegov strel iz bližine odlično obranil Dario Serdar. Kljub premoči v igri so občasno napadli tudi gostje in tako je v 11. minuti Nejc Deučman nevarno streljal z glavo in domači vratar Aleš Ajlec je žogo s težavo dobil v kot.

Drava je stopnjevala igro in v 22. minuti se je po podaji Damjana Antoliča žoga odbila do Daniela Ljubeca, ki je streljal s kakšnih desetih metrov, vendar je njegov dober poizkus obranil Dario Serdar. Takoj zatem neodločnost domačega obrambnega igralca Mateja Rumeža ni izkoristil Burim Asslanaj, saj je streljal direktno v naročje Aleša Ajlec.V 28. minuti so bili nogometaši Šmarij pri Jelšah spet nevarni oziroma je po prostem strelu Damijana Mauherja z desne strani v domačem kazenskem prostoru najvišje skočil Nejc Deučman, a njegov strel je na srečo zletel malo čez vrata. Mladi Luka Kirič je v 30. minuti izvedel samostojen prodor in njegov strel iz kakšnih petindvajsetih metrov je zgrešil cilj. Zadnjo priložnost v prvem polčasu je ponovno imel Zvonimir Drožđek, vendar je njegov močan strel po tleh zaustavil Dario Serdar.

V nadaljevanju je v 50. minuti najprej iz obrata nevarno poizkusil Damjan Antolič. Štiri minute kasneje je Naser Kajtazi po dolgi akciji lepo našel Daniela Ljubeca, ki je iz kakšnih sedemnajstih metrov natančno meril in je dosegel zadetek za 1 : 0. Takoj zatem je domači strelec imel še eno lepo priložnost, saj je po predložku Boštjana Nežmaha z desne strani Daniel Ljubec streljal v teku z glavo, vendar se je še enkrat več izkazal Dario Serdar. Nato je sledilo obdobje gostujoče ekipe, za katero so nevarno poizkušali Marko Krsnik, Urban Jančič in Burim Asslanaj, ki je zadel tudi vratnico.

V 76. minuti smo videli še drugi zadetek, potem ko je Daniel Ljubec podal dolgo žogo v napad je gostujoči branilec Denis Mraz čudno odbil žogo in je dosegel avtogol. Tega je pri posredovanju napadal Naser Kajtazi, ki se je v tej akciji poškodoval, tako da je Drava do konca tekme igrala z igralcem manj. Gostje so sicer še naprej jalovo napadali, medtem ko so se Ptujčani pametno postavili in so prišli do nove zmage.

NŠ Drava Ptuj – Šmarje pri Jelšah 2 : 0 (0 : 0)