Na težkem gostovanju v Kuzmi so igralci Drave prišli do nove zmage, potem ko so Tromejnik G Sukič premagali z 4 : 1.

3. SNL vzhod 4. krog:

Na težkem gostovanju v Kuzmi so igralci Drave prišli do nove zmage, potem ko so Tromejnik G Sukič premagali z 4 : 1. A pot do visoke zmage še zdaleč ni bila lahka, saj so domačini igrali zelo grobo in so dobesedno „pretepali" Ptujčane na igrišču. Ti so bili v igri bistveno boljši nasprotnik in že v samem uvodu je s strelom Jura Arsič ogrel domačega vratarja Jako Šaferja.

Še lepšo priložnost so imeli kmalu za tem Kuzminčani, za katere je Jan Zelko poizkusil iz ugodnega položaja, vendar je njegov strel obranil Aleš Ajlec. Sledilo je obdobje trde igre in grobih prekrškov, ki jih glavni sodnik Iztok Gornjak ni dovolj strogo sankcioniral. Je pa pokazal direktni rdeči karton obrambnemu igralcu Drave Boštjanu Nežmahu, ki je kot zadnji igralec podrl domačega igralca. Do konca polčasa smo videli še nekaj poizkusov Ptujčanov, ki so povedli v 43. minuti.

Damir Zagoršek je izvedel kot in v središču kazenskega prostora je bil najvišji Daniel Ljubec, ki je zadel za 1 : 0. Konec prvega polčasa je zaznamoval tudi Jan Zelko, saj je najprej protestiral pri sodniku, nato pa ga je tudi odrinil in je dobil dva rumena kartona ter posledično tudi rdeči karton.

V drugem polčasu so naši nogometaši imeli še več od igre in so kmalu dosegli tri zadetke. Daniel Ljubec je v 52. minuti podal do Zvonimirja Droždeka, kateri je prehitel domačo obrambo in je rutinirano zadel. Osem minut kasneje je prodrl v kazenski prostor Dan Krajnc, ki je zavrnil žogo v sredino, kjer je zadela Rajka Kousa in je končala v mreži. V 66. minuti je po kotu vratar Jaka Šafer odbil žogo le do Denisa Krajnca, ki jo je iz kakšnih enajstih metrov zabil v gol.

Do konca tekme je Gregor Furek pri Dravi zadel še vratnico, medtem ko je znižal rezultat na 4 : 1 iz enajstih metrov Damir Čontala. To je bila tretja zmaga ptujske ekipe v tej sezoni, ki vztraja na vrhu 3. slovenske nogometne lige vzhod.

Tromejnik G Sukič – NŠ Drava 1 : 4 (0 : 1)