Članska ekipa Nogometne šole Drava je na srečanju z Odranci pokazala svojo moč in kvaliteto.

Nogomet – 3. SNL vzhod 2. krog:

Članska ekipa Nogometne šole Drava je na srečanju z Odranci pokazala svojo moč in kvaliteto. Na zelo zahtevnem razmočenem igrišču so Ptujčani dosegli štiri zadetke in so bili v igri veliko boljši od domačinov. Ti so sicer na začetku tekme dvakrat preko Roka Vorija in Mitja Žerdina streljali na vrata Aleš Ajleca, ki pa se ni dal presenetiti.

Prav tako se Drava ni dala presenetiti v igri, saj so popolnoma nadzorovali potek tekme in so potrpežljivo čakali na svoje priložnosti. Prvi resnejši poizkus Damjana Antoliča iz prostega strela so domači branilci izbili v polje. Prvi zadetek na tekmi pa smo videli v 38. minuti, ko je Dan Krajnc podal do vtekajočega Damirja Zagorška, kateri je žogo preusmeril na drugo stran do Jura Arsiča, ki jo je poslal v gol. Do konca polčasa je prenehalo deževati in malenkostno so se izboljšali pogoji za igro.

To so Dravaši takoj v nadaljevanju izkoristili, saj je po podaji Damirja Zagorška na desno stran do Naserja Kajtazija ta lepo našel Damjana Antoliča, ki je zadel za 2 : 0. Po vodstvu so Ptujčani malo popustili in Odranci so krenili v napad. Tako sta od daleč močno streljala Tadej Bogdan in Luka Graj, a je njuna strela obranil Aleš Ajlec. Ta pa je bil rahlo pokrit v 65. minuti, ko je sprožil pravo bombo Tadej Bogdan in žoga je pristala v mreži.

Tudi v nadaljevanju so domačini stopnjevali pritisk, a so se preveč pomaknili v napad in to je Drava kaznovala s tretjim zadetkom. Damjan Antolič je iz leve strani poslal uporaben predložek, ki ga je v zadetek spremenil Zvonimir Drožđek.

Do konca tekme je Drava poizkušala umiriti igro in iz prostega strela je nevarno streljal še Daniel Ljubec. Nad omenjenim nogometašem je bil storjen v sodnikovem podaljšku tudi prekršek za enajstmetrovko, ki jo je v zadetek spremenil z natančnim strelom po tleh Dan Krajnc. Drava je tako prišla do druge visoke zmage v letošnji sezoni in je na vrhu lestvice 3. slovenske nogometne lige vzhod.

Odranci – NŠ Drava Ptuj 1 : 4 (0 : 1)