Nogometaši Drave so z zmago pričeli novo tekmovalno sezono 2013/2014, v kateri bodo igrali v 3. slovenski nogometni ligi vzhod. Ptujčani so pred kakšnimi tristo gledalci premagali z rezultatom 3 : 0 Fosilum.

3. SNL vzhod 1. krog:

Glede na prikazano predvsem v prvem polčasu bi bil lahko rezultat še višji, a uvodna zmaga bo prav gotovo dobra spodbuda za naprej. Igralci Drave so se na obračunu s Šentjurčani prvič veselili v sedmi minuti, ko je po kombinaciji Daniela Ljubeca in Damirja Zagorška na desni strani slednji poslal oster predložek po tleh in je uporabno žogo na drugi vratnici poslal v gol Damjan Antolič.

drava sentjur 1

Črtomir Gozdnik

Sledilo je nekaj minut dokaj izenačene igre in v devetnajsti minuti povišanje vodstva na 2 : 0. Kapetan Jura Arsič je sprožil z desne strani in je zadel enega od gostujočih obrambnih igralcev, tako da je žoga spremenila smer in je pristala v mreži. Tudi v nadaljevanju so Ptujčani prihajali do izrazitih priložnosti iz hitrih akcij, ki so jih zapravili Denis Kranjnc, Damjan Antolič in Damir Zagoršek.

drava sentjur 5

Pri gostih je bil najbolj nevaren poizkus Janeza Marina iz osemnajstih metrov, ki je šel čez vrata domačega vratarja Aleša Ajleca, ki na tekmi ni imel pretežkega dela. Čisto ob koncu prvega polčasa pa smo videli še najlepšo akcijo na tekmi za tretji zadetek. Na desni strani kazenskega prostora sta si izmenjala podaji Daniel Ljubec in Damjana Antoliča, ki je Ljubcu lepo podal v prostor in ta je v teku natančno zadel.

V drugem polčasu je Drava prepustila pobudo ekipo Fosiluma, medtem ko je sama čakala na hitre protinapade. Iz enega takšnih je po podaji Roberta Nikollaja Daniel Ljubec zadel prečko. Na drugi strani pa je za goste zadel vratnico Anže Jevšenak.

drava sentjur 4

Po prvem polčasu, v katerem smo videli veliko priložnosti je drugi minil veliko bolj umirjeno in Drava je s pametno igro prišla do prvih treh točk v letošnje prvenstvu v vzhodni tretji ligi.

NŠ Drava Ptuj – Fosilum Šentjur 3 : 0 (3 : 0)