Na prvi kvalifikacijski tekmi za vstop v 3. slovensko nogometno ligo vzhod remizirali 1 : 1 v gosteh s Šoštanjem.

Kvalifikacije za 3. SNL vzhod:

Tokratni ptujski beli so prejeli zadetek v 12. minuti, ko je veteran Željko Spasojevič izvedel prosti strel iz kakšnih tridesetih metrov in v letu je žoga rahlo zadela Daniela Ljubeca ter je pristala v mreži. Po zadetku so se naši nogometaši malo razbremenili, vendar igra ni in ni popolnoma stekla. Tako je dvakrat iz težkega položaja streljal Damjan Antolič, medtem ko je za domačine natanko po pol ure igre še enkrat poizkusil Spasojevič.

Lepa kombinacija je Dravo pripeljala do izenačenja in za njega je z zelo natančnim strelom s kakšnih osemnjastih metrov poskrbel Matic Hojnik. Do polčasa nismo več videli izrazitejših priložnosti in v nadaljevanju je po podaji Roka Mariniča imel idealno priložnost Jura Arsič, a je njegov strel po tleh branil Sandi Barukčič.

V nadaljevanju so iz minute v minuto bili bolj nevarni domači nogometaši, pri katerih je v napadu največ poizkušal Tilen Celcer. Tik ob koncu tekme pa je Šoštanj imel še stoodstotno priložnost, potem ko je Matevž Verhovnik ušel ptujski obrambi, a je njegov strel prebral odlični vratar Aleš Ajlec.

Tako se je tekma končala brez zmagovalca in pušča obema ekipama obilo možnosti za napredovanje tudi na povratni tekmi, ki bo v soboto ob 17.30 uri na ptujskem Mestnem stadionu. Gre za tekmo leta za člansko ekipo Nogometne šola Drava, ki jo pridite na poti v 3. slovensko nogometno ligo vzhod na ptujski stadion podpret tudi vi.

Šoštanj – NŠ Drava Ptuj 1 : 1 (1 : 1)