Nogometaši Drave so na prvi domači tekmi v novi sezoni povsem zasluženo slavili proti ekipi iz Tolmina.

2. SNL 2. krog:

Drava Ptuj – TKK Tolmin 2 : 1 (0 : 1)

Strelci: 0 : 1 Kanalec (28.), 1 : 1 Čeh N. (53.), 2 : 1 Kidrič (71.)

Drava Ptuj: Ajlec, Roškar, Čeh A., Kidrič (od 77. Pauko), Lonzarič, Krajnc (od 46. Šalamun), Romih, Rešek, Horvat, Perger, Monjac (od 46. Čeh N.); trener: Franc Fridl

Po pestrem popoldnevu, ko je pred Mestnim stadionom na Ptuju potekal "car wash", se je osrednje dogajanje preselilo na sam stadion, kjer se je pred tekmo poslovil od Dravinega dresa Denis Krajnc, ki bo odslej naprej delal samo še v marketingu kluba.

Po krajši slovesnosti je glavni sodnik Asmir Sagrković dal znak za začetek prve domače tekme Drave v drugi ligi po 21. maju 2011. Ptujčani so pred dobrimi 400 gledalci imeli v prvih dvajsetih minutah tekme popolno kontrolo nad igro. V tem obdobju je naprej za malenkost zgrešil cilj Mateo Monjac s strelom iz razdalje, nato so bili po kotu Mitje Reška z desne strani igralci v sredini kazenskega prostora premalo odločni in močan strel Alena Romiha proti vratom je namesto okvira vrat na poti zadel Roka Kidriča.

Gostje so po začetni popolni nemoči počasi le začeli igrati in TKK Tolmin je po dolgi akciji prišel v vodstvo v 28. minuti, ko je s strelom po tleh s kakšnih dvajsetih metrov natančno zadel Aljaž Kanalec. Do konca prvega dela je Drava sicer bila še vedno boljša v igri, a do pravih priložnosti ni prišla.

V drugem polčasu je domači trener Franc Fridl takoj v igro poslal Nastjo Čeha in Luka Šalamuna, ki sta dodobra oživila dogajanje na zelenici. Kapetan Drave Nastja Čeh je takoj nastavil lepo žogo visokemu Roku Kidriču, ki pa je bil vseeno premalo visok, da bi natančneje z glavo streljal na gol. TKK Tolmin je v 50. minuti dolgo plel mrežo okrog vrat ptujskega vratarja Aleša Ajleca, ki se je zelo izkazal ob strelu Dejana Sokanovića.

Tekla je 53. minuta, ko je Rok Kidrič poslal uporaben predložek z leve strani, ki ga je s strelom z desno nogo na drugi vratnici poslal v mrežo Nastja Čeh. Po izenačenju na 1 : 1 se modri niso ustavili in kontinuirani napadi so jim prinesli še drugi zadetek. Nastja Čeh je v 71. minuti izvedel sedmi kot na tekmi za Dravo z leve strani in v množici se je na petih metrih najbolje znašel Rok Kidrič, ki je z glavo poslal žogo v gol.

Do konca tekme so Ptujčani imeli še nekatere priložnosti in z nevarnimi zaključnimi streli so poizkušali še Rok Kidrič, Luka Šalamun, David Pauko in Denis Perger, a na semaforju je ostalo 2 : 1. Tako je Drava vpisala prvo zmago v sezoni 2015/2016 in po tekmi so si igralci zaslužili bučen aplavz lepega števila gledalcev, ki so si ogledali zanimivo tekmo na Mestnem stadionu na Ptuju.