Derbi vodilnih ekip 2.SNL med Dravo in Ankaranom je pripadel Ptujčanom, ki so z rezultatom 3 : 0 vpisali tretjo zaporedno zmago ter se z njo prebili na vrh prvenstvene lestvice.

Drava Ptuj – Ankaran 3 : 0 (0 : 0)

Strelci: 1 : 0 Vodeb (54. ag.), 2 : 0 Čeh N. (57.), 3 : 0 Šalamun (63.)

Drava Ptuj: Ajlec, Roškar, Lonzarič, Rešek, Romih, Čeh N., Čeh A., Perger (od 67. Tomažič Šeruga), Horvat, Monjac (od 46. Šalamun), Kidrič (od 84. Tisaj); trener: Franc Fridl

Okrog 400 gledalcev se je zbralo na Mestnem stadionu na Ptuju in ti so v uvodnih minutah videli strel gostov oziroma Tima Vodeba v zunanji del mreže ter poizkus Nastje Čeha s kakšnih dvajsetih metrov, ki je pristal v rokah vratarja Mateja Paala. V sredini prvega polčasa je v ptujski ekipi stopil na sceno Mateo Monjac, saj je najprej dobro prodrl, nato je streljal v blok in v 27. minuti je nastavil lepo žogo v sredini Aljažu Horvatu, ki je iz dobrega položaja streljal mimo vrat. Do konca prvega dela smo videli še po en nevaren strel na vsaki strani, ki ga je za Dravo sprožil Alen Romih in za Ankaran Nemanja Obrenović.

V drugem polčasu so modri nadigrali Primorce in so nizali priložnost za priložnostjo. Prvi dve situaciji po strelih Aljaža Horvata in Luke Šalamuna so Ankarančani še rešil, medtem ko so v tretji po rahli smoli dobili uvoden zadetek. Tekla je 54. minuta, ko je Nastja Čeh izvedel prosti strel z leve strani in žoga je na drugi vratnici prišla do Aleša Čeha, ki je sprožil proti vratom in tam je žoga zadela gostujočega igralca Tima Vodeba ter je pristala v mreži. Tri minute kasneje je na semaforju pisalo 2 : 0, potem ko je Nastja Čeh zadel iz prostega strela z odmerjenim strelom v daljši kot. Nalet so Ptujčani kronali še s tretjim zadetkom in akcijo je s prodorom po desni strani pričel Aljaž Horvat, po katerem strelu se je žoga odbila do Luke Šalamuna, kateri je s kakšnih štirinajstih metrov dosegel zadetek. Do konca tekme je Ankaran bil po strelu rezervista Mateja Zemljaka z glavo iz bližine blizu častnega zadetka, a v tej situaciji se je s fantastično parado izkazal domači vratar Aleš Ajlec in modri so s pametno igro umirili goste ter prišli do zaslužene zmage.