Ptujskemu drugoligašu je po nizu odličnih rezultatov v prvenstvu uspel še preboj med najboljših osem ekip v slovenskem pokalnem tekmovanju.

DRAVA PTUJ – Triglav Kranj 6 : 4 (1 : 1, 1 : 1, 1 : 0)

Strelca: 1 : 0 Čeh N. (35. iz 11. m), 1 : 1 Poplatnik (60.);

Strelci iz enajstih metrov: 2 : 1 Čeh A., 2 : 2 Udovič, 3 : 2 Rešek, 3 : 3 Šturm, 4 : 3 Monjac, 5 : 3 Pauko, 5 : 4 Ljubljankić, 6 : 4 Čeh N.

Drava Ptuj: Musič, Roškar, Lonzarič, Rešek, Kato (od 59. Monjac), Čeh N., Perger (od 64. Pauko), Horvat, Tomažič Šeruga, Kidrič (od 81. Tisaj), Čeh A.; trener: Franc Fridl

Dolga je bila pot Nogometnega kluba Drava v četrtfinale Pokala Slovenije, v katerem so premagali Triglav po streljanju enajstmetrovk s 6:4. Sama tekma je prinesla polno priložnosti in za Krajnčane je v 6. minuti streljal Žiga Verbič in ogrel domačega vratarja Aljaža Musiča. Z razdalje je malo kasneje čez vrata sprožil Nastja Čeh. Prvo lepo akcijo je kakšnih 150 gledalcev na Mestnem stadionu na Ptuju videlo v 18. minuti, ko je novinec v modrem dresu Yasuhiro Kato prodrl po levi strani in je v sredini kazenskega prostora našel Aljaža Horvata, ki je streljal čez gol. V 35. minuti je po prekršku nad Alešem Čehom bila dosojena enajstmetrovka, ki jo je sigurno v zadetek spremenil Nastja Čeh. Čisto ob koncu prvega dela je Aljaž Horvat pripravil lepo situacijo Yasuhiru Katu, a Japonec je preveč okleval, tako da ni resneje ogrozil nasprotnikovih vrat.

V nadaljevanju sta s streloma poizkusila Denis Perger in Yasuhiro Kato, a sta bila premalo natančna. Vztrajnost Triglava jim je najprej prinesla nevaren strel Žige Verbiča in nato še po dolgi akciji izenačujoči zadetek Aleša Poplatnika. Po izenačenju je sledilo obdobje lepih akcij in zaključnih strelov. Za Triglav sta streljala Gašper Udovič in Jernej Gvardjančič, medtem ko so za Dravo bili blizu zadetka streli Nastje Čeha, Roka Kidriča, Aleša Čeha in Marka Roškarja. A nobeden izmed četverice ni premagal razpoloženega vratarja Elvisa Džafića, tako da se je redni del tekme končal z rezultatom 1 : 1.

V prvem podaljšku je Nastja Čeh pripravil dve izredni situaciji Niku Tisaju, ki najprej iz bližine ni zadel z glavo in nato še z nogo. Na drugi strani je za Kranjčane Domen Jugovar s strelom s kakšnih 25 metrov zadel prečko. Drugi podaljšek je bil še bolj odprt in za Dravo je imel v zadnjih sekundah izredno priložnost Niko Tisaj, a še enkrat več se je izkazal Elvis Džafić. Po 120 minutah igre so sledili streli iz enajstih metrov. Za Dravo je zadelo vseh pet strelcev Aleš Čeh. Mitja Rešek, Mateo Monjac, David Pauko in Nastja Čeh, medtem ko je domači vratar Aljaž Musič postal junak, ko je ubranil strel Tilna Mlakarja za napredovanje v četrtfinale Pokala Slovenije za sezono 2015/2016.