Po sredinem pokalnem maratonu in zmagi ter napredovanju modrih po enajstmetrovkah je Triglav maščeval ta poraz z visoko prvenstveno zmago.

Nogomet – 2. SNL 6. krog:

TRIGLAV ZMAGAL NA PTUJU

Drava Ptuj – Triglav Kranj 0 : 3

Strelci: 0 : 1 Šmit (43. iz 11. m), 0 : 2 Jurišič (58.), 0 : 3 Poplatnik (63.)

Drava Ptuj: Ajlec, Roškar, Lonzarič, Rešek, Romih, Čeh N., Čeh A. (od 59. Monjac), Perger (od 46. Šalamun), Horvat, Tomažič Šeruga, Kidrič (od 69. Tisaj); trener: Franc Fridl

Na ptujskem Mestnem stadionu so bili gledalci priče prvemu porazu domačih v letošnjem prvenstvu. Gostje iz Kranja so takoj na začetku dvakrat nevarno sprožili preko Igorja Bukare in Gašperja Udoviča. Tekla je 25. minuta, ko je Drava izvedla dolgo akcijo, katero je s strelom zaključil Aljaž Horvat in zadel je vratnico. Takoj v naslednjem napadu je imel izredno priložnost za Triglav Domen Jugovar, ki je natančno streljal, a Marko Roškar je žogo odbil v kot. V 42. minuti je po kotu z desne strani najvišje skočil Blaž Poljanec, ki je streljal z glavo in žoga je na poti proti vratom zadela v roko Davida Tomažiča Šerugo, kar je pomenilo strel iz enajstih metrov, ki ga je uspešno izvedel Vlado Šmit.

V nadaljevanju so gostje zaigrali še bolje in v 58. minuti je aktivni Danijel Jurišič naredil samostojen prodor, ki ga je zaključil z natančnim strelom in drugim zadetkom. Pet minut kasneje je pisalo na semaforju 0 : 3, saj je bil Aleš Podplatnik uspešnejši od domače obrambe in je še tretjič matiral nemočnega Aleša Ajleca. Do konca tekme so bili za goste nevarni še Igor Bukara, Siniša Borenović in Danijel Jurišič, medtem ko so za modre z zaključnimi streli neuspešno poizkusili Nastja Čeh, Luka Šalamun in Mateo Monjac.