Prvo četrtfinalno srečanje med Zavrčem in Dravo se je končalo z ugodnim rezultatom 1:1 - o napredovanju v polfinale bo tako odločala povratna tekma na Ptuju. Vljudno vabljeni!

Zavrč – Drava Ptuj 1 : 1 (1 : 0)

Strelca: 1 : 0 Batrović (35.), 1 : 1 Šalamun (58.)

Drava Ptuj: Ajlec, Roškar, Rešek, Tomažič Šeruga, Lonzarič, Romih, Čeh A., Perger (od 57. Šalamun), Pauko (od 40. Tisaj), Čeh N.. Horvat (od 77. Lavrinc); trener: Damjan Vogrinec

Prvo četrtfinalno tekmo Pokala Slovenije med Zavrčem in Dravo si je ogledalo kakšnih 700 gledalcev in na tribunah so s svojim navijanjem pred, med in po tekmi zmagali otroci iz Dravine nogometne šole. Na zelenici smo videli veliko borbo in končni remi.

Prvoligaš iz Zavrča je takoj pritisnili in v prvih pol ure so s streli poizkusili Zlatan Muslimović, Veljko Batrović in Alberto Rierra. Modri so se organizirano branili in so potrpežljivo čakali na svoj trenutek, katerega je po akciji Aljaža Horvata in Marka Roškarja dočakal Nastja Čeh, a je iz petnajstih metrov sprožil mimo vrat. Domači so povedli v 35. minuti, ko je po predložku Alberta Riere čudno streljal Veljko Batrović in žoga se je kotalila po golovi črti ter je pristala v rokah vratarja Aleša Ajleca, a sodnik Darjan Kovačič je dosodil zadetek. Do konca polčasa bi Zavrč lahko še povišal svojo prednost po strelih Francesca Tahiraja in Zlatana Muslimovića.

V drugem polčasu je Drava zaigrala bolj hrabro in Nastja Čeh je imel prvo lepo priložnost, ko je iz štirinajstih metrov meril za las čez domača vrata. Le kakšnih dvajset sekund po vstopu v igro je v 58. minuti naredil hiter prodor po levi strani Luka Šalamun, kateri je s strelom po tleh v bližnji vratarjev kot izenačil rezultat. Do konca tekme je Zavrč še napadal in blizu zadetka so bili Rok Zorko, Dejan Polić in Denis Glavina. Na koncu je na semaforju pisalo 1 : 1 in Drava si je v Zavrču priigrala dobro izhodišče pred povratno tekmo, ki bo naslednjo sredo, 28.10.2015, na Mestnem stadionu na Ptuju.