Nogometaši Drave so na derbiju 9.kroga 2.SNL Aluminiju zadali prvi poraz na domačem igrišču v letošnji sezoni in skočili na vrh drugoligaške lestvice.

Nogomet – 2. SNL 9. krog

DRAVA DOBILA LOKALNI DERBI V KIDRIČEVEM

Aluminij – Drava Ptuj 0 : 2 (0 : 1)

Strelca: 0 : 1 Čeh N. (36.), 0 : 2 Tisaj (53.)

Drava Ptuj: Ajlec, Roškar, Rešek, Tomažič Šeruga, Lonzarič, Romih, Čeh A., Perger (od 88. Lavrinc), Tisaj (od 75. Kidrič), Čeh N., Kato (od 60. Šalamun); predstavnik kluba: Marko Barun

Lokalni derbi druge lige si je ogledalo vsaj kakšnih 700 ljubiteljev nogometa, ki so videli zmago ptujske ekipe z 0 : 2. Prvo priložnost so imeli Kidričani in sicer se je v izjemni situaciji že v prvi minuti znašel Matic Vrbanec, ki je neoviran streljal s kakšnih štirinajstih metrov mimo vrat. Po začetnem otipavanju je udarila tudi Drava oziroma natančneje Niko Tisaj se je sam znašel pred vratarjem Kristjanom Lipovcem, ki je ptujskemu napadalcu obranil kar dva strela. V 11. minuti je Aleš Čeh izvedel predložek z desne strani in v sredini kazenskega prostora je akcijo zaključil Yasuhiro Kato, katerega strel je obstal v vratnici. Tekla je 23. minuta, ko so domačini izvedli kot z desne strani in vratar Aleš Ajlec je pri izbijanju žoge zadel Vedrana Turkalja in na poti v gol je žogo izbil David Lonzarič. Modri iz Ptuja so povedli v 36. minuti, ko so izvedli polprotinapad, katerega je s strelom s kakšnih dvajsetih metrov uspešno zaključil Nastja Čeh.

V drugi polčas je Aluminij krenil odločno in po podaji Sandija Čeha z desne strani je Lovro Bizjak na štirih metrih žogo z glavo poslal iz ugodne situacije daleč čez vrata. Tekla je 53. minuta, ko je potezo tekme naredil napadalec Niko Tisaj, kateri se je dobro obrnil in s strelom po tleh dosegel še drugi zadetek. Isti igralec je v nadaljevanju še enkrat poizkusil, vendar je njegov strel šel mimo vrat. V 74. minuti je za Aluminij prosti strel s kakšnih osemnajstih metrov natančno izvedel Dejan Krljanovič in s parado se je izkazal Aleš Ajlec, ki je nato iz bližine branil še strel Žige Škofleka. Do konca tekme ni bilo več izrazitih priložnosti, kar je pomenilo, da so modri dobili tekmo in so z novimi tremi točkami skočili ponovno na vrh 2. slovenske nogometne lige.