Povratno četrtfinalno srečanje med Dravo in Zavrčem se je kljub zelo dobri predstavi Ptujčanov končalo z visoko zmago gostov, ki pa vsekakor ni realni pokazatelj dogajanja na igrišču.

Nogomet – Pokal Slovenije

SODNIK ODLOČIL TEKMO

Drava Ptuj – Zavrč 0 : 3 (0 : 1)

Strelci: 0 : 1 Batrović (41.), 0 : 2 Riera (68.), 0 : 3 Batrović (77.)

Drava Ptuj: Ajlec, Roškar, Rešek, Tomažič Šeruga, Lonzarič, Romih, Krajnc, Čeh A., Horvat (od 51. Šalamun), Perger (od 73. Tisaj), Pauko (od 58. Kidrič); trener: Damjan Vogrinec

Kljub delovni sredi se je na Mestnem stadionu na Ptuju na povratni tekmi četrtfinala Pokala Slovenije med Dravo in Zavrčem zbralo kakšnih 800 gledalcev. Ti so spremljali zanimivo predstavo, katero je s svojimi spornimi odločitvami obrnil v korist favoriziranih gostov sodnik Slavko Vinčič. Ta je pustil Zavrču nekaj grobih startov na začetku, v katerem je po kotu Aleša Čeha z leve strani za modre streljal mimo vrat Dan Krajnc. Sledilo je obdobje enakovredne igre in v 21. minuti se je po dolgi podaji Ed Kevin Kokorović sam znašel pred vratarjem Alešem Ajlecom, ki je odlično branil njegov strel iz neposredne bližine. Naš obmejni prvoligaš je imel nato še dve priložnosti preko Veljka Batrovića in še enkrat Eda Kevina Kokorovića. Tekla je 35. minuta, ko je Drava izvedla protinapad, katerega je povedel Aljaž Horvat, ki je z desne strani natančno podal na drugo stran do Denisa Pergerja, kateri je bil hitrejši od gostujoče obrambe in se je odločil za strel s kakšnih trinajstih metrov, s katerih je zadel le zunanji del mreže. Prvi sporni dogodek se je zgodil štiri minute pred koncem prvega polčasa, ko je najprej Francesco Tahiraj igral z roko, nato je Veljko Batrović bil v prepovedanem položaju in pomagal si je tudi z roko, da je sam prišel pred Aleša Ajleca ter ga je s strelom po tleh tudi premagal.

V nadaljevanju je Zavrč imel v 50. minuti novo izjemno priložnost, a je Aleš Ajlec obranil strel iz bližine Veljko Batroviću. Sledile so minute Drave in pritisk, v katerem so z zaključnimi streli poizkušali Dan Krajnc, Alen Romih in Aleš Čeh. Ta pritisk so gostje prekinili z drugim zadetkom, a v začetku te akcije sodnik ni zaustavil igre po prekršku nad Denisom Pergerjem. Obrambni igralci so nato naredili prekršek nad Albertom Riero, kateri je dosegel pravi evrogol iz prostega strela iz kakšnih osemnajstih metrov. Po zaostanku z 0 : 2 so Ptujčani zaigrali še bolj odločno in dva odlična strela Denisa Pergerja ter Nika Tisaja je zaustavil vratar Pavol Bajza. Tudi tretji zadetek Zavrča je bil sporen, saj je stranski sodnik signaliziral prepovedan položaj, medtem ko je Slavko Vinčič dovolil, da se igra nadaljuje in obrambi igralec Denis Glavina je odhitel proti vratom ter je podal v sredino do samega Veljka Batrovića, kateri je dosegel končni rezultat 0 : 3. V sami končnici tekme je bil pri Dravi neodločen pri zaključnem strelu Niko Tisaj, medtem ko je strel gostujočega kapetana Lovra Cveka odlično zaustavil Aleš Ajlec.