Na domačem igrišču so nogometaši Drave gostili ekipo Zarice iz Kranja in se morali zadovoljiti zgolj z neodločenim rezultatom, ki pa jim še vedno zagotavlja drugo mesto na skupni lesvici.

Nogomet – 2. SNL 14. krog:

Drava Ptuj – Zarica Kranj 0 : 0 (0 : 0)

Drava Ptuj: Ajlec, Roškar, Rešek, Tomažič Šeruga, Lonzarič, Romih, Čeh A., Horvat (od 60. Šalamun), Pauko (od 76. Tisaj), Čeh N., Perger (od 25. Kato); Trener: Damjan Vogrinec

Nogometašem Drave ni šlo najbolje na tekmi z Zarico, ki si je prvo priložnost priigrala že v drugi minuti, ko je bil Nejc Križaj sam pred Alešem Ajlecom, ki se je izkazal z obrambo. Na drugi strani je po podaji Marka Roškarja David Pauko streljal z glavo čez gol. V 14. minuti je po podaji Nastje Čeha iz prostega strela Alen Romih z glavo streljal mimo vrat. Kapetan Drave Nastja Čeh je nato poizkusil direktno s strelom iz kota, a je Ajdin Mulalić žogo odbil v kot. Pri gostih se je v 21. minuti izkazal Darko Babič, saj je silovito sprožil s kakšnih petindvajsetih metrov in Aleš Ajlec je zaustavil poizkus z izredno parado. Po pol ure je za Krajnčane iz bližine bil nevaren Darko Djukič, medtem ko je v 40. minuti David Frelih z diagonalnim strelom ponovno zaposlil Aleša Ajleca. V zadnji minuti prvega dela je za Ptujčane s sedemnajstih metrov za malo zgrešil gol Nastja Čeh.

V nadaljevanju je Nastja Čeh poizkusil še dvakrat z razdalje, medtem ko sta za Zarico bila nevarna Nejc Križaj in Blaž Šujica. V 60. minuti se je po podaji Nastje Čeha sam na desni strani kazenskega prostora znašel Luka Šalamun, katerega strel je končal v rokah vratarja. Gostje iz Kranja so imeli najlepšo priložnost, ko je Dejan Božičič podal do samega Nejca Križaja, katerega strel je bravurozno ubranil Aleš Ajlec. Sledili sta dve dobri situaciji za modre, v katerih sta bila blizu zadetka David Pauko, ki je zadel prečko in Nastja Čeh, ki je streljal mimo gola. Po drugem prejetem rumenem kartonu je dobil rdeči karton v domači vrsti Mitja Rešek. V končnici tekme je Drava imela še tri dobre situacije za zmago. Aleš Čeh je v 86. minuti podal do Alena Romiha, ki je dobro zaključil s strelom z glavo, vendar izkazal se je Ajdin Mulalić. Dve minuti kasneje je Nastja Čeh pripravil lepo situacijo Yasuhiru Katu, ki je bil sam na osmih metrih, a je žogo slabo zadel, tako da vratar ni imel težkega dela. V sodnikovem podaljšku je Luka Šalamun podal z desne strani natančno do Nika Tisaja, ki je bil sam na kakšnih šestih metrih in je z glavo za nekaj centimetrov zgrešil vrata, tako da se je tekma končala z remijem 0 : 0.