Ptujčani so pred številnimi gledalci gostili ekipo iz Kidričevega in si v zadnjih izdihljajih tekme priigrali zelo pomembno točko, ki jih ohranja na drugem mestu ligaške razpredelnice.

Nogomet – 2. SNL 18. krog

Drava Ptuj – Aluminij 1:1 (0:0)

Strelca: 0:1 Kurež (56.), 1:1 Čeh N. (90.)

Drava Ptuj: Musič, Roškar, Lonzarič, Tomažič Šeruga, Rešek, Romih, Čeh A. (od 70. Vindiš), Perger (od 63. Roj), Zorko, Čeh N., Majer (od 46. Krajnc); Trener: Damjan Vogrinec

Lokalni nogometni derbi med Dravo in Aluminijem je na Mestni stadion na Ptuju privabil približno 1000 gledalcev, med katerimi so s svojim navijanjem bili najbolj glasni otroci iz ptujske nogometne šole, ki so spodbujali modre večino tekme. Uvodni del je pripadel gostom iz Kidričevega, za katere so s streli poizkušali Matic Škoflek, Lovro Bizjak, Matic Vrbanec in Robert Kurež. V 38. minuti je pri Dravi po preigravanju z roba kazenskega prostora premalo močno in natančno streljal Rok Zorko. Po tej polpriložnosti sta sledili dve sporni situaciji, pri katerih sodnik ni dosodil enajstmetrovke za domače, potem ko je najprej bil prekršek nad Alešem Čehom, nato pa si je obrambi igralec Aluminija nabil žogo v roko v sredini kazenskega prostora.

V nadaljevanju je bilo dogajanje bolj dinamično in pestro. Napadalec Aluminija Robert Kurež je 48. minuti natančno streljal, a je njegov strel s parado obranil vratar Aljaž Musič. Na drugi strani je bil prav tako zelo blizu zadetka mladi igralec Drave Alen Krajnc, ki je z leve strani kazenskega prostora natančno meril in izkazal se je tudi gostujoči vratar Luka Janžekovič. Po napaki domače obrambe je v 56. minuti Robert Kurež prišel sam pred vratarja in ga je z diagonalnim strelom po tleh tudi premagal za vodstvo Aluminija. Sledila je ofenziva Ptujčanov, v kateri so najprej neuspešno zaključili akcije Mitja Rešek, Nastja Čeh in Rok Zorko. Blizu povišanju vodstva so bili tudi gostje, saj je mladi Mitja Križan iz ugodnega položaja streljal mimo vrat, strel Matica Vrbanca pa je obranil Aljaž Musič. V 80. minuti je Nastja Čeh izvedel kot z desne strani direktno na vrata in je zadel prečko. Žogo za zmago je v 88. minuti imel Robert Kurež, a je njegov poizkus iz prve odlično odbil vratar Aljaž Musič. Tekla je 90. minuta, ko je stopil na sceno kapetan domače ekipe Nastja Čeh, ki je velemojstrsko izvedel prosti strel iz kakšnim 22. metrov in dosegel lep zadetek. V sodnikovem podaljšku je vsaka ekipa imela še po eno priložnost preko Roka Zorka in Lovra Bizjaka, a veliki lokalni obračun se je na koncu končal z izenačenim rezultatom 1:1.