Nogometaši Drave z zmago nad Ankaranom zmanjšali zaostanek za vodilnimi Radomljami in poskrbeli za napeto končnico tekmovanja v boju za naslov prvaka.

2. SNL 21. krog

Drava Ptuj – Ankaran 3:2 (2:1)

Strelci: 1:0 Zlatič (9. ag), 2:0 Lavrinc (23.), 2:1 Elshani (41.), 2:2 Roškar (73. ag), 3:2 Zorko (78.)

Drava Ptuj: Musič, Roškar, Perger, Romih, Tomažič Šeruga, Čeh A., Petek (od 30. Roj, od 77. Vindiš), Rešek, Zorko, Čeh N., Lavrinc (od 56. Krajnc); Trener: Damjan Vogrinec

Nogometaši Drave so vpisali novo zmago, saj so s 3:2 bili boljši od Ankarana, ki se je dobro upiral na Mestnem stadionu na Ptuju.
Tekma Drava – Ankaran se je začela šokantno, saj je bil že v 6. minuti zaradi udarca v glavo Denisa Pergerja izključen gostujoči igralec Robi Gajšek. Situacija se je za Primorce še poslabšala tri minute kasneje, ko je Nastja Čeh podal dolgo žogo v kazenski prostor, ki jo je nespretno z lobom vratarja v lastno mrežo z glavo poslal Jan Zlatič. Po zadetku so Ptujčani še bolj pritisnili in nevarno so streljali Mitja Rešek, Nastja Čeh in Rok Zorko. Sledila je akcija za 2:0, ki jo je začel na desni strani Luka Lavrinc, kateri je podal visoko žogo do Nastje Čeha, ki mu jo je z glavo vrnil in Lavrinc se je sam znašel pred vratarjem, katerega je sigurno premagal. Po zaostanku so se prebudili Ankarančani, za katere so akcije zaključili Tim Vodeb, Emanuel Valenta in Arlind Elshani, ki je po dobri samostojni akciji preigral domačo obrambo in je akcijo uspešno kronal z zadetkom. Čisto ob koncu prvega polčasa so za Dravo neuspešno poizkušali še Rok Zorko, Mitja Rešek in Nastja Čeh, za Ankaran pa Luka Vekič, katerega strel je odlično obranil Aljaž Musič.

V drugem polčasu je takoj za Ptujčane po podaji Nastje Čeha bil sam pred vratarjem Matejem Paalom Rok Zorko, katerega odmerjen strel je vratar dobro ubranil. Sledila sta dva strela Nastje Čeh in Mitje Reška ter šok za kakšnih 200 gledalcev, saj je Ankaran izenačil na 2:2. Arlind Elshani je ponovno prišel do zaključnega strela v kazenskem prostoru in je žogo poslal v daljši kot, pri čemer je žoga zadela še Marka Roškarja, kateremu so pripisali sodniki avtogol. Po izenačenju je sledil juriš Drave. V 78. minuti je na desni strani kazenskega prostora sprejel žogo Rok Zorko, ki je naredil še nekaj korakov naprej, nato pa je suvereno dosegel zadetek za zmago s 3:2. Ta bi lahko bila še višja, saj je v 85. minuti Nastja Čeh pobegnil po levi strani v kazenski prostor in je zavrnil idealno žogo do Alena Krajnca, katerega strel je blokirala primorska obramba in žoga je zletela čez vrata.