Nogometaši Drave so dobili pomembno tekmo proti Rolteku Dobu, ki je dvakrat ujel rezultatski zaostanek, a modri so v sodnikovem podaljšku prišli do zelo pomembne zmage v boju za prvaka.

2. SNL 23. krog

Drava Ptuj – Roltek Dob 3:2 (1:0)

Strelci: 1:0 Kidrič (2.), 1:1 Račić (82.), 2:1 Čeh N. (85.), 2:2 Mirtič (89.), 3:2 Zorko (93.)

Drava Ptuj: Musič, Majer, Roj, Lonzarič, Tomažič Šeruga, Vindiš (od 79. Čeh A.), Romih, Pauko, Perger (od 72. Krajnc), Čeh N., Kidrič (od 46. Zorko); Trener: Damjan Vogrinec

Tekmo je Drava pred kakšnimi 300 gledalci na Mestnem stadionu na Ptuju odprla odlično, saj je po podaji Nastje Čeha z desne strani dobro reagiral Rok Kidrič, ki si je v kazenskem prostoru najprej žogo zaustavil, nato pa jo je z natančnim diagonalnim strelom po tleh poslal v mrežo. Hiter zaostanek je takoj predramil Roltek, saj so bili kakšnih dvajset minut veliko boljši na igrišču. V tem obdobju je najprej po kotu z desne strani Marko Lunder s kakšnih štirinajstih metrov streljal čez gol. Tekla je 13. minuta, ko je Armin Kukavica izvedel izjemen prodor po desni strani in se je prebil do ugodnega položaja, s katerega je zadel vratnico. Ptujčani so imeli naslednjo priložnost na tekmi v 30. minuti, ko je Denis Perger sam izvedel polprotinapad, ki ga je zaključil s kakšnih dvajsetih metrov, a vratar Tadej Avsec ni imel težkega dela. Sedem minut kasneje je Rok Roj nastavil lepo žogo Davidu Pauku, ki je z glavo zgrešil cilj.

Drugi polčas je prinesel še več dinamike in zelo dobro predstavo obeh ekip. Drava je bila ves čas boljša, medtem ko je bil tudi Roltek na čase zelo nevaren. Nastja Čeh je v 55. minuti izvedel prodor po desni strani in je zavrnil žogo do Roka Zorka, kateri je iz zelo ugodnega položaja streljal v blok s kakšnih sedmih metrov. Domači kapetan Nastja Čeh je dobrih deset minut zatem z druge strani asistiral Davidu Pauku, ki je imel tudi odličen položaj, a je z glavo streljal mimo vrat. Gostje iz Doba so vmes preko Gregorja Čretnika enkrat dodobra ogreli domačega vratarja Aljaža Musiča, ki pa je bil v 82. minuti popolnoma nemočen, saj je Albert Račić dosegel z velike razdalje evrogol. Tri minute zatem je iz prostega strela s kakšnih petindvajsetih metrov dosegel neverjeten zadetek še Nastja Čeh. Ob koncu tekme je Roltek še enkrat izenačil, saj je po kotu z desne strani v gneči najvišje skočil Matic Mirtič, ki je z glavo dosegel zadetek. Drava je po izenačenju takoj krenila po ponoven preobrat, ki jim ga je uspelo narediti. Globoko v sodnikovem podaljšku je Nastja Čeh ponovno fantastično podal do Roka Zorka, ki si je v kazenskem prostoru »štopal« žogo in jo po tleh poslal mimo nemočnega Tadeja Avseca za zmago s 3:2.