Nogometaši Drave so zadnjo domačo tekmo rednega dela v 2. slovenski nogometni ligi na razmočeni zelenici Mestnega stadiona na Ptuju dobili proti Šenčurju s 6:4.

26. krog 2.SNL

Drava Ptuj – Šenčur 6:4 (2:1)

Strelci: 1:0 Zorko (14.), 1:1 Cesar (21.), 2:1 Zorko (23.), 2:2 Draksler (49.), 3:2 Zorko (53.), 4:2 Čeh N. (61. iz 11. m), 5:2 Majer (63.), 5:3 Kokalj (71.), 5:4 Kokalj (74.), 6:4 Čeh N. (76.)

Drava Ptuj: Musič, Majer, Roj (od 78. Vindiš), Roškar, Tomažič Šeruga, Romih (od 87. Furjan), Čeh A., Krajnc (od 61. Bračko), Rešek, Čeh N., Zorko; Trener: Damjan Vogrinec

Šenčur je ambiciozno začel tekmo, saj sta v uvodnih minutah z razdalje nevarno streljala Blaž Božič in Luka Markić. Kakšnih 150 gledalcev se je prvič razveselilo v 14. minuti, saj je Aleš Čeh z desne strani podal žogo v sredino kazenskega prostora, kjer jo je dobro ustavil Rok Zorko, ki je naredil še korak ali dva in je matiral vratarja Roka Vodiška. Gostje so kmalu izenačili, saj je Martin Cesar dobro preigraval v kazenskem prostoru in je z močnim diagonalnim strelom po tleh dosegel zadetek. Ptujčani so takoj vrnili in so prišli do prednosti z 2:1, potem ko je Mitja Rešek natančno podal z leve strani si je Rok Zorko še drugič v kazenskem prostoru zaustavil žogo in nato iz bližine zadel. V prvem polčasu smo nato videli še po dva nevarna strela na vsaki strani, saj sta za domače poizkušala Nastja Čeh in Alen Romih, za goste pa Martin Cesar in Elvis Beganović.

Drugi polčas se je začel s sijajno priložnostjo za Dravo, saj je Nastja Čeh z desne strani idealno zaposlil Roka Zorka, ki je zgrešil čisto situacijo oziroma je z osmih metrov streljal čez gol. Kazen je hitro sledila, saj je po kotu z desne strani zaspala ptujska obramba in na drugi vratnici je žogo v gol potisnil Kristjan Draksler. Sledil je silovit nalet modrih, ki so ga kronali s tremi zadetki. Najprej je Mitja Rešek z dolgo podajo našel Roka Zorka, ki je z natančnim strelom z glavo dosegel njegov tretji zadetek na tekmi. Po prekršku nad Alenom Krajncem je sodnik dosodil enajstmetrovko, ki jo je zanesljivo realiziral Nastja Čeh. V 63. minuti se je po natančni podaji v kazenski prostor dobro znašel Aleš Majer, ki je iz zahtevnega položaja z natančnim strelom dosegel zadetek. Gostje iz Šenčurja so se še enkrat vrnili v igro, saj je najprej Samo Kokalj preigral domačo obrambo in je zadel iz bližine, nato pa se je isti igralec izognil prepovedanemu položaju in je sam prišel pred Aljaža Musiča, ki ga je brez težav premagal. Končni rezultat 6:4 je po podaji Mitje Reška in dobrem preigravanju ter zaključku postavil Nastja Čeh. V končnici sta za Dravo nevarno streljala še Luka Vindiš in Miha Bračko.