Kljub številnim priložnostim na obeh straneh so bili nogometaši Triglava uspešnješi pri realizaciji in so se na koncu veselili visoke zmage nad ptujskim drugoligašem.

8.krog 2.SNL

Drava Ptuj – Triglav Kranj 1 : 5 (0 : 3)

Strelci: 0 : 1 Đurković (22.), 0 : 2 Udovič (30.), 0 : 3 Udovič (41.), 1 : 3 Rešek (72.), 1 : 4 Ahačič (87.), 1 : 5 Poplatnik (90.)

Drava Ptuj: Trajkovski, Kurež (od 46. Močič), Leskovar, Frelih, Roškar, Lovenjak, Rujović (od 66. Torra), Kajtazi (od 55. Furjan), Rešek, Čeh, Bašič; Trener: Simon Sešlar

Po izenačenem začetku tekme si je Triglav hitro priigral dve lepi priložnosti preko Enisa Đurkovića, ki je zadel vratnico in Alena Krcića. V 22.minuti srečanja je goste v vodstvo popeljal Enis Đurković, ki je zadel iz protinapada. Krajnčani so tudi po vodstvu napadali in so v 30. minuti dosegli še drugi zadetek. Odlični domači vratar Tadej Trajkovski je najprej obranil strel Enisu Đurkoviću, nato pa je le-ta odbito žogo potisnil do Gašperja Udoviča, ki jo je poslal v prazno mrežo. Sledila je sporna situacija, ko je Drava dosegla zadetek iz domnevnega prepovedanega položaja, saj je Nastja Čeh lepo našel Adnana Bašiča, katerega zadetek pa je bil razveljavljen. Tik ob koncu prvega polčasa je Triglav prišel še do tretjega zadetka,  ko je strel Igorja Bukare vratar Tadej Trajkovski še uspel obraniti, a je odbito žogo iz bližine v mrežo pospravil Gašper Udovič.

V drugem polčasu je bolje zaigrala Drava in izredno priložnost je naprej zapravil Adnan Bašič, nakar je Nastja Čeh zadel še vratnico. Tudi Triglav je imel svoje priložnosti iz protinapadov, ko so bili nevarni Alen Krcić, Matej Poplatnik, Gašper Udovič in Igor Bukara. Sledil je zadetek za modre, ko je Jetmir Torra našel samega Mitja Reška, kateri je spretno zadel. Po znižanju izida je imel še eno stoodstotno priložnost Adnan Bašič, a se je izkazal izkušeni vratar Elvis Džafić. Kljub nekaterim neizkoriščenim priložnostim Dravašev, ki bi ob morebitnih uspešnješih zaključkih lahko pripeljale celo do izenačenja, so gostje v končnici tekme razblinili vse dvome o zmagovalcu srečanja. Enis Đurković je v 87.minuti najprej zadel prečko, nato pa je rezervist Matic Ahačič spretno zadel z glavo. V sodnikovem podaljšku je lep zadetek z roba kazenskega prostora dosegel še Matej Poplatnik.