Ptujčani so razveselili domače občinstvo z dobro nogometno predstavo in visoko zmago nad kranjsko Zarico.

2.SNL - 12.krog

Drava Ptuj – Zarica Kranj 3 : 0 (0 : 0)

Strelci: 1 : 0 Bašić (60.), 2 : 0 Rešek (61.), 3 : 0 Torra (73.)

Drava Ptuj: Musič, Močič (od 78. Sitar), Golob, Roškar, Gajić, Kukovec, Rešek, Rujović (od 71. Torra), Čeh, Bašič, Kajtazi (od 46. Lovenjak); Trener: Simon Sešlar

Nogometaši Drave so bili od prvega do zadnjega sodnikovega žvižga boljši nasprotnik. Odločno so začeli tekmo in v prvih desetih minutah so z zaključnimi streli poizkušali Mitja Rešek, Adnan Bašić in Tim Golob. V 27. minuti je Nastja Čeh izvedel prosti strel z leve strani, ki ga je nerodno proti svojim vratom preusmeril Miran Galič, a s parado se je izkazal vratar Gašper Božič. Ta sicer po naslednjem strelu Mitje Reška za las čez vrata ni potreboval posredovati, je pa kasneje zaustavil poizkus loba Adnana Bašića. V končnici prvega dela so bili dvakrat nevarni tudi Krajnčani. Prvič je po dolgi akciji iz enajstih metrov streljal Anes Vazda in žogo je tik pred golovo črto izbil Marko Roškar, medtem ko je v drugi situaciji Aleš Poplatnik iz bližine streljal mimo vrat.

V drugem polčasu sta za Dravo najprej nevarno streljala Blaž Lovenjak in Mitja Rešek, nato pa se je izkazal najučinkovitejši strelec modrih Adnan Bašić, saj je s pomočjo blokiranega strela s kakšnih dvajsetih metrov premagal nemočnega Gašperja Božiča. Že v naslednjem napadu je bilo 2 : 0, ko sta dobro akcijo izvedla Adnan Bašić in Mitja Rešek, ki je neubranljivo zadel s kakšnih šestih metrov. Sledila je najlepša priložnost za Zarico, v kateri je bil Anes Vazda sam pred Aljažem Musičem, vendar se je domači vratar izkazal z obrambo. V 73. minuti je Drava dosegla še tretji zadetek, ko se je po podaji Blaža Lovenjaka v kazenskem prostoru odlično znašel vtekajoči Jetmir Torra in zadel s kakšnih petih metrov.