Nogometaši Drave so bili skozi celotno tekmo boljši nasprotnik od Fužinarja, ki se je organizirano branil.

4.4.2015 – 3. SNL sever 16. krog

Drava Ptuj – Fužinar Noži Ravne 1 : 1 (0 : 1)

Strelca: 0 : 1 Mlakar (26.), 1 : 1 Šalamun (48.)

Drava Ptuj: Ajlec, Čeh N., Horvat, Barun, Krajnc De., Hutinski (od 46. Šalamun), Lavrinc (od 68. Lugonjić), Rešek, Murko, Tisaj, Šoštarič (od 81. Antolič); trener: Franc Fridl

Prvo pravo priložnost na tekmi smo videli v 12. minuti, ko je Mitja Rešek natančno podal do Nika Tisaja, kateri je dobro zaključil akcijo, a se je na vratih Korošcev izkazal veteran Marko Ažman. Gostje so bili prvič nevarni v 22. minuti, ko je Matevž Verhovnik streljal po tleh malo mimo gola. So pa zadeli v 26. minuti, ko je naprej Domen Fasvald s strelom z roba kazenskega prostora zadel vratnico se je žoga odbila do Jerneja Mlakarja, ki jo je pospravil v gol. Sledili so številni poizkusi Drave, katere so neuspešno zaključili Niko Tisaj, Luka Lavrinc, Aljaž Horvat in Alen Hutinski, ki je vse naredil odlično, ko je streljal s kakšnih 14 metrov, a je njegov odmerjen strel neverjetno obranil Marko Ažman.

V nadaljevanju so Ptujčani takoj izenačil, saj je Mitja Rešek poslal dolgo žogo do Luke Šalamuna, kateri je z odmerjenim strelom dosegel zadetek. Slednji igralec je dodobra poživil igro Drave in v nadaljevanju so le ti še bolj prevladovali na igrišču. Sledila je akcija za akcijo, a večina se jih je končala brez pravega zaključka.

V 83. minuti smo videli sila nenavadno in zelo sporno situacijo, saj je Damjan Antolič dosegel zadetek iz domnevnega prepovedanega položaja. Glavni sodnik Štefan Fekonja je najprej zadetek priznal, nato pa ga je po posredovanju stranskega sodnika, na katerega so izredno pritisnili Ravenčani razveljavil. Stranski sodnik namreč v času situacije sploh ni reagiral – dvignil zastavice za prepovedan položaj in zato je naknadna signalizacija bila zelo sporna. Do konca tekme so modri še naprej oblegali vratar Fužinarja in z nevarnima streloma sta poizkusila še Nastja Čeh ter Damjan Antolič, a rezultat se ni spremenil, tako da je rezultat ostal 1 : 1.