Drava je z zadetkoma Čeha in Križana pred kakšnimi dvesto gledalci dosegla drugo zaporedno spomladansko zmago v 2. slovenski nogometni ligi.

2. SNL 20. krog

Drava Ptuj – Brežice Terme Čatež 2 : 0 (1 : 0)

Strelca: 1 : 0 Čeh (37.), 2 : 0 Križan (89.)

Drava Ptuj: Domjan, Dirnbek (37. Močič), Leskovar, Petek, Roškar, Kukovec (od 68. Golob), Marcius (od 80. Romih), Šalamun, Križan, Čeh, Bašić; Trener: Simon Sešlar

Nogometaši Brežic so bolje začeli tekmo in so bili v prvih tridesetih minutah konkretnejši tekmec. Prvo priložnost je imel v peti minuti Drugovič, a je njegov strel z neposredne bližine odlično zaustavil vratar Domjan. Drava je na drugi strani po podaji Križana prišla še do lepše situacije, a strel Bašića je končal v vratnici. Gostje so nato nanizali nekaj nevarnih zaključnih strelov preko Azinovića, Pejića in Žerjava, a najbolj se je Domjan izkazal po še enem strelu Drugoviča iz bližine. Daleč najlepši trenutek na tekmi so gledalci videli v 37. minuti, ko je Čeh fantastično izvedel prosti strel s kakšnih petindvajsetih metrov in vratar Štefkovič je bil ob izjemnem golu popolnoma nemočen.

V drugem polčasu je Drava zagospodarila na igrišču in bi lahko bistveno prej zaključila tekmo. Priložnosti so se kar vrstile in z zaključnimi streli so poizkušali Čeh, Šalamun, Bašić in Križan. Na drugi strani so bili Brežičani v sami igri v glavnem nemočni in edino pravo priložnost Puljiza je spet odlično ubranil Domjan. V končnici tekme je Romih našel Križana, ki je v kazenskem prostoru rutinirano šel mimo vratarja Štefkoviča in žogo poslal v mrežo za končnih 2:0 ter zasluženo novo zmago Drave.