Nogometaši Drave so v Lendavi pokazali veliko boljšo predstavo, kot kaže končni izid 4:1 v korist Nafte, ki jo je z odličnimi obrambami reševal domači vratar.

2.SNL - 11. krog

NK Nafta 1903 – NK Drava Dakinda Ptuj 4 : 1 (1 : 0)

Strelci: 1 : 0 Vinko (40.), 2 : 0 Roginić (52.), 2 : 1 Čeh (57. iz 11. m), 3 : 1 Vinko (59.), 4 : 1 Roginić (81.)

Drava Ptuj: Domjan, Petek, Lonzarič, Vezjak (od 59. Panikvar), Flis, Šporn, Školnik (od 73. Vajda), Čeh, Cuffaro, Marcius (od 63. Džafić), Šalamun; Trener: Simon Sešlar

nafta drava1

Ptujčani so imeli lepo priložnost že v uvodnih minutah tekme. Nastja Čeh je podal z leve strani, Matic Marcius je odložil žogo Luki Šalamunu, ki je streljal čez vrata. Domačini so imeli nato nekaj polpriložnosti in prvo pravo je po kotu Matea Monjaca s strelom z glavo s kakšnih šestih metrov zapravil Leon Šeruga. V 24. minuti je s plasiranim udarcem z dvajsetih metrov vratarja Florijana Raduho ogrel Dejan Školnik. Sledila je najlepša priložnost Drave v prvem delu, saj je Nastja Čeh s kakšnih petintridesetih metrov v srcu kazenskega prostora idealno našel Ignacija Nahuela Cuffara, ki je bil sam pred vratarjem Florijanom Raduho, a je le-ta njegov strel obranil. Isti igralec je nato sprožil v roke vratarju še z enim strelom iz štirinajstih metrov. V končnici prvega polčasa je udarila Nafta. Najprej je po predložku z leve strani strel Marka Roginića z glavo vratar Luka Domjan odbil v vratnico. Nato pa je sledil zadetek za domačine, ko je dolgo globinsko žogo z natančnim strelom v mrežo poslal Vedran Vinko.

V drugem polčasu smo najprej videli izvrstno priložnost za Dravo, ko je Dejan Školnik podal idealno žogo v globino, ki pa je Luka Šalamun ni dobro zaključil. Kazen je sledila takoj, saj je Nafta izvedla dolgo akcijo, v kateri se je na koncu dobro znašel Marko Roginić, ki je žogo zabil pod prečko. Takoj zatem so modri znižali zaostanek. Nastja Čeh je našel vtekajočega Ignacija Nahuela Cuffara, nad katerim je bil storjen prekršek za enajstmetrovko, ki jo je uspešno realiziral Čeh. Po znižanju zaostanka so Ptujčani ekspresno dobili nov zadetek, ko je Vedran Vinko sprožil natančen strel iz šestnajstih metrov. Do konca tekme smo nato videli izjemen dvoboj Nastje Čeha in vratarja Florijana Raduhe. Prvi je sprožil kar pet izvrstnih strelov v okvir vrat, medtem ko je drugi vse te strele bravorozno obranil. Vmes je Nafta dosegla še četrti zadetek, potem ko je strel Marka Marciuša še obranil Luka Domjan, je odbito žogo za končni rezultat 4:1 z lahkoto potisnil v mrežo Marko Roginić. Po zelo uspešni seriji pozitivnih rezultatov je tako Drava v 11.krogu doživela svoj drugi prvenstveni poraz, priložnost za nabiranje novih točk pa bodo modri spet dobili naslednjo soboto, ko na Ptuj prihaja ekipa iz Sežane.