Nogometaši Drave so v četrtfinalu Pokala MNZ Ptuj napolnili mrežo Kety Emmi Bistrice, saj so zabili kar devet zadetkov.

NK Drava Dakinda Ptuj – NK Kety Emmi Bistrica 9 : 1 (5 : 1)

Strelci: 1 : 0 Čeh (11.), 2 : 0 Panikvar (15.), 3 : 0 Vajda (18.), 4 : 0 Čeh (26. iz 11. m), 4 : 1 Topič (31.), 5 : 1 Petek (36.), 6 : 1 Cuffaro (75.), 7 : 1 Cuffaro (77.), 8 : 1 Kolar (87.), 9 : 1 Čeh (90.)

NK Drava Dakinda Ptuj: Milić, Petek, Kukovec (od 46. Šalamun), Vezjak (od 46. Školnik), Flis (od 46. Marcius), Šporn (od 46. Cuffaro), Adedoja, Čeh, Panikvar (od 46. Kolar), Vajda, Džafić; Trener: Simon Sešlar

Trener ptujske ekipe Simon Sešlar je tokrat malo premešal začetno enajsterico, ki je v prvem polčasu zabila pet zadetkov in je imela še kar nekaj lepih priložnosti. Prvi zadetek je dosegel Nastja Čeh, potem ko je izvedel prosti strel z desne strani in se je žoga odbila v kazenskem prostoru ter pristala v mreži. V 15. minuti je Albin Džafić z dolgo podajo odlično našel vtekajočega Marka Panikvarja, ki je z odmerjenim diagonalnim strelom s šestnajstih metrov dosegel lep zadetek. Še lepšega je tri minute kasneje dal Niko Vajda, saj je s kakšnih dvajsetih metrov s plasiranim udarcem premagal nemočnega vratarja Eldina Bajriča. Ta je moral četrtič po žogo, ko je Nastja Čeh rutinirano realiziral enajstmetrovko. Gostje iz Bistrice so znižali izid po dolgi akciji, ko je bil uspešen Miha Topič. V zaključku prvega polčasa je Nastja Čeh izvedel kot z desne strani in odbito žogo je v gneči v gol poslal Luka Petek.

drava bistrica

V drugem polčasu smo najprej videli dobre akcije Drave in nevarne poizkuse Matica Marciusa, Ignacia Nathuela Cuffara, Nastje Čeha in Luke Šalamuna. Na drugi strani je z razdalje nevarno poizkusil Aljaž Polegek. Prvi zadetek v nadaljevanju je po dolgi akciji dosegel Ignacio Nathuel Cuffaro, ki je takoj zatem po podaji Andraža Kolarja iz bližine dal še drugi zaporedni zadetek. V končnici tekme se je med strelce po prodoru in odbiti žogi vpisal tudi Andraž Kolar. Najlepši zadetek pa so gledalci videli v zadnji minuti tekme, ko je Dejan Školnik podal z leve strani in je na drugi vratnici Nastja Čeh iz prve silovito diagonalno žogo zabil v mrežo.