Varovanci Simona Sešlarja so se po dveh spodrsljajih spet vrnili na zmagovalno pot, saj so v Veržeju povsem zasluženo z 2:0 ugnali domači Farmtech.

2. SNL - 14. krog

NK Farmtech Veržej – NK Drava Dakinda Ptuj 0 : 2 (0 : 2)

Strelca: 0 : 1 Šalamun (28.), 0 : 2 Cuffaro (32.)

NK Drava Ptuj: Domjan, Petek (od 56. Adedoja), Lonzarič, Vezjak, Flis, Šporn, Školnik, Cuffaro (od 81. Panikvar), Čeh, Šalamun, Džafić (od 57. Vajda). Trener: Simon Sešlar.

verzej drava2

verzej drava1

Ptujčani so bili v prvem polčasu aktivnejša ekipa in so imeli v 25. minuti idealno priložnost za vodstvo, potem ko je vratar Nino Irgolič nepravilno zaustavil Luko Šalamuna. Sodnik je dosodil enajstmetrovko, ki pa je Nastja Čeh ni izkoristil, saj je zadel prečko in žoga je nato šla čez gol. Tri minute kasneje je po slabi reakciji domačega vratarja bil priseben Luka Šalamun, ki je zadel za 0:1. Tudi drugi zadetek je Drava dosegla po nespretnosti domačih nogometašev, saj je Ignacio Cuffaro zadel iz bližine. Do konca prvega polčasa sta za Dravo imela lepi priložnosti še Albin Džafić in Luka Šalamun.

verzej drava3

verzej drava4

V drugem polčasu so bili nevarnejši tudi nogometaši Farmetecha, saj so sprožili nekaj nevarnih strelov. Najbližje zadetku je bil Tadej Čuk, a je njegov poizkus odlično obranil Luka Domjan. Na drugi strani je bila Drava boljša tudi v nadaljevanju, v katerem sicer ni imela veliko lepih priložnosti, najlepše pa ni realiziral Luka Šalamun. Ob koncu tekme je tako obveljal izid iz prvega polčasa, z zmago pa so se Dravaši ponovno povzpeli na drugo mesto takoj za Muro, ki še vedno kraljuje na vrhu s štirimi točkami prednosti. Že naslednji vikend se bosta Drava in Mura prvič v sezoni pomerili med seboj, tako da je na v nedeljo na Mestnem stadionu na Ptuju pričakovati pravi štajerko-prekmurski derbi, ki bo na tribune gotovo pritegnil številne obiskovalce. Vabljeni v čim večjem številu, pridite navijat za našo ekipo, ki bi se z morebitno zmago približala Muri zgolj na točko zaostanka!