30.8.2014 - Nogomet – 3. SNL sever 2. krog

Drava Ptuj – Radlje 2 : 0 (0 : 0)
Strelec: 1 : 0 Tisaj (59.), 2 : 0 Tisaj (72.)

Drava Ptuj: Ajlec, Nežmah, Rešek, Lavrnic (od 56. Drožđek), Horvat (od 69. Murat, od 75. Antolič), Čeh, Babič, Kokot, Tisaj, Krajnc, Panikvar; trener: Franc Fridl

Nogometaši Drave so se proti Radljam prvič v letošnji sezoni v 3. slovenski nogometni ligi sever predstavili svojim gledalcem, ki se jih je skupno na Mestnem stadionu na Ptuju zbralo okrog 150. Ptujčani so se morali za zmago zelo potruditi in oba zadetka je dal Tisaj.

Ta je imel tudi prvo prava priložnost na tekmi, potem ko mu je v 19. minuti z leve strani podal Rešek je preveč okleval in nato so mu strel gostje blokirali. Točno po pol ure igre je za Dravo streljal Babič, a je njegov strel odbil vratar Prasnic. Šest minut kasneje je po podaji Reška z leve strani prvič bil nevaren Čeh, ki je z glavo streljal malo mimo gola. Omenjen igralec je bil motor Drave na tej tekmi in je na igrišču zares izstopal.

Tako je v 59. minuti natančno podal za prvi zadetek modrih, potem ko je Tisaj iz bližine žogo potisnil v gol. Takoj zatem je dobro streljal Drožđek, za goste pa je bil na drugi strani nevaren Sredenšek. V 72. minuti je po kotu Čeha z desne strani vratar Prasnic naredil pri izbijanju napako in to je kaznoval Tisaj, ki je bil najbolj spreten in je z glavo žogo poslal v mrežo.

Dve minuti kasneje je za domače zadel vratnico Drožđek, za goste pa je najlepšo priložnost zapravil Karničnik oziroma natančneje, njegov strel je ubranil Ajlec. Do konca tekme smo videli še po eno priložnost na vsaki strani, ki sta ju imela Čeh za Dravo in Moser za Radlje. Ptujčani so na krilih Nastje Čeha, ki je po osemnajstih letih onovno zaigral za Dravo prišli do uvodne prvenstvene zmage z 2 : 0.