Igralci Drave so bili zelo blizu preboja v 2. krog Pokala Slovenije, a nepopustljiva ekipa Farmtecha je na koncu slavila na Mestnem stadionu na Ptuju z 2 : 3.

Nogomet – Pokal Slovenije 1. krog:

Drava Ptuj – Farmtech Veržej 2 : 3 (1 : 0, 2 : 2)
Strelci: 1 : 0 Panikvar (45. – 11. m), 2 : 0 Lavrinc (54,), 2 : 1 Vinkovič (58.), 2 : 2 Vinkovič (78.), 2 : 3 Mauko (98.)

Drava Ptuj: Ajlec, Šoštarič, Rešek, Antolič (od 46. Lavrinc), Horvat, Drožđek (od 84.Lugonjić), Babič, Kokot, Tisaj (od 62. Murat), Tomažič Šeruga, Panikvar; trener: Franc Fridl

Domačini so dobro odprli tekmo in so bili nevarni po zaključnih strelih Panikvarja, Horvata in Antoliča. Gostje so prvič resneje streljali po pol ure tekme, ko je iz prostega strela poizkusil Kek, medtem ko je nekaj minut kasneje Ajleca želel premagati še Gliha, a mu ni uspelo. Zato pa je Dravi uspelo premagati gostujočega vratarja Duha v sodnikovem dodatku prvega polčasa. Po dolgi podaji Reška z leve strani je žogo v kazenskem prostoru Tisaj spustil do Kokota, nad katerim je bil storjen prekršek za enajstmetrovko, ki jo je uspešno izvedel Panikvar.

V nadaljevanju so modri svojo prednost povišali po kontri, ko se je med strelce vpisal Lavrinc, Tekla je 58. minuta, ko je prvič stopil na sceno Vinkovič, ko je po napaki domače obrambe neubranljivo zadel. V nadaljevanju so Veržejčani ostali z igralcem manj, a so pokazali izredno željo po izenačenju in na 2 : 2 je z natančnim strelom iz osemnajstih metrov izenačil Vinkovič. Sledil je podaljšek, v katerem je spet najprej bil nevaren Vinkovič, nato je v vrstah Drave  bil izključen Šoštarič in piko na i za popoln preobrat je po lepi akciji postavil Mauko. Do konca tekme so se ptujski nogometaši zelo trudili in dve lepi priložnosti je imel Murat, eno pa  Panikvar, a žal so po dobri predstavi izpadli iz pokalnega tekmovanja.