Nogometaši Drave so bili zelo razigrani v zaostali tekmi 23. kroga 3. slovenske nogometne lige vzhod, saj so s 5 : 2 premagali Grad.

28.5.2014 – 3. SNL vzhod 23. krog:

Drava Ptuj – Grad 5 : 2 (2 : 1)
Strelci: 1 : 0 Furek (30.), 1 : 1 Krpič (33.), 2 : 1 Ljubec (35.), 3 : 1 Ljubec (65.), 4 : 1 Drožđek, (74.), 4 : 2 Balent (75.), 5 : 2 Tomažič Šeruga (89.)

Drava Ptuj: Ajlec, Antolič (od 68. Jaušovec), Javornik, Ljubec, Furek (od 56. Lavrinc), Drožđek (od 79. Zagoršek), Krajnc, Nežmah, Kirič, Tomažič Šeruga, Arisč; trener:Franc Fridl

Glede na videno bi bil lahko rezultat še bistveno višji, saj so ptujski igralci zapravili kopico zrelih situacij. Domačini so bili v prvih pol ure boljša in aktivnejša ekipa, ki pa si ni pripravila kakšne bistvene priložnosti. Prvo je priigral zelo motivirani Boštjan Nežmah, ko je po prodoru po desni strani lepo našel vtekajočega Daniela Ljubeca, ki je iz ugodnega, vendar za zaključek težkega položaja streljal čez vrata. Že v naslednjem napadu je sledil zadetek, potem ko se je po levi strani v sprint spustil zelo hitri Zvonimir Drožđek je le ta podal žogo na drugo smer do Gregorja Fureka, ki jo je s kakšnih štirinajstih metrov od prečke zabil v gol.

Grad je kmalu izenačil, saj je dosegel Franc Krpič s strelom iz kakšnih 25 metrov pravi evrogol. Tretji zadetek v petih minutah je malo število gledalcev na Mestnem stadionu na Ptuju videlo v 35. minuti, ko je aktivni Luka Kirič podal z leve strani do Daniela Ljubeca, kateri je odlično sprejel žogo in je natančno meril za 2 : 1. Tik ob koncu prvega polčasa je Karlo Balent bil po kontri sam pred domačim vratarjem Alešem Ajlecom, ki je njegov zvit strel odbil v kot. Še lepše so domači izigrali obrambo Grada v 45. minuti, ko je Luka Kirič idealno našel Denisa Krajnca, ki je iz kakšnih šestih metrov streljal čez vrata.

V nadaljevanju so sledile strelske vaje Drave, saj so poizkušali David Tomažič Šeruga, Boštjan Nežmah in Luka Lavrinc. Bolj natančen, a vseeno premalo je bil na drugi strani v 63. minuti Karlo Balent, ki je zadel vratnico. Dve minuti kasneje je bil dosežen četrti zadetek na tekmi, potem ko je Luka Lavrinc pobegnil po levi strani in je zavrnil žogo do Daniela Ljubeca, ki je z natančnim strelom pod prečko neobranljivo zadel. Sledili so poizkusi na obeh straneh in zadetek za Ptujčane je dal Zvonimir Drožđek, ki je žogo neoviran potisnil v mrežo. Borbeni gostje so hitro znižali na 4 : 2, saj je Karlo Balent z zelo natančnim strelom iz kakšnih šestnajstih metrov lepo zadel. Do konca tekme sta za Dravo poizkušala še David Tomažič Šeruga in Jura Arsič. Vztrajnost Tomažiča Šeruge je bila poplačana minuto pred koncem tekme, ko je dosegel z izrednim strelom iz 20 metrov zelo lep zadetek za končni rezultat 5 : 2.