Varovanci Marka Matiča se na močnem mednarodnem turnirju v Avstriji niso uspeli uvrstiti med najboljše.

Avstrijski St.Veit je bil v nedeljo, 11.09.2016, prizorišče prestižnega mednarodnega tekmovanja za selekcijo U10. Na turnirju je sodelovalo 32 ekip iz devetih evropskih držav, ki so bile razdeljene v štiri tekmovalne skupine. V osmino finala so napredovala štiri moštva iz vsake skupine, ki so po odigranih sedmih tekmah zasedala prva štiri mesta na lestvici svoje skupine.

Našim nogometašem je na tem turnirju sreča resnično obrnila hrbet, saj bi se z lahkoto uvrstili v izločilne boje za najvišja mesta, če ne bi kar na treh tekmah prejeli zadetkov v zadnji minuti. Na prvi tekmi proti Sparti iz Prage so imeli modri vse vajeti v svojih nogah, kopico priložnosti, tri vratnice, a so v končnici tekme nasprotniki uspešno zaključili enega izmed redkih izletov preko sredine igrišča in zadeli za zmago. Na drugi tekmi proti Dinamu iz Zagreba so Dravaši povedli že v uvodnih minutah, nato pa z borbeno igro uspešno držali vodstvo vse do zadnjih sekund srečanja, ko je Hrvatom v zadnjih izdihljajih tekme vendarle uspelo rezultat izenačiti. Tudi tretjo tekmo proti Madžarom so naši nogometaši odlično začeli in prišli do vodstva dveh zadetkov, ki pa so ga ponovno zapravili v zadnjih minutah in na koncu iztržili le remi. Po vseh teh nesrečnih razpletih je našim fantom nekoliko upadla volja in so četrto srečanje proti kasnejšim finalistom iz Munchna odigrali slabo ter izgubili z dvema prejetima zadetkoma. Eno najboljših predstav so nato prikazali na peti tekmi proti izvrstni ekipi iz dunajskega Rapida, ko smo v dinamičnem in zelo napetem obračunu videli kar osem zadetkov. Najprej je ponovno povedlo naše moštvo, nato pa so padali zadetki izmenično na eni in drugi strani. Po rezultatu 3:3 je nasprotnikom vendarle uspelo doseči še dva gola več in modri so že drugo tekmo zapored ostali brez točk. Motivacija je padla, kar je botrovalo še tretjemu porazu proti Željezničaru iz Sarajeva. Na zadnji tekmi proti vrstnikom iz GAK-a je našim nogometašem vendarle uspelo priti do častne zmage in se dostojno posloviti od tekmovanja.