Naši nogometaši iz selekcije U11 so v Franciji osvojili 7. mesto. Nekaj besed o izskušnji je povedal tudi trener selekcije.

P1060200

Turnir Europousse 2014 je bil čudovita izkušnja ne le za igralce kot posameznike, ampak tudi za ekipo kot celoto. Tristo mladih športnikov iz Nemčije, Francije, Cipra in Slovenije je v dva dni trajajočem turnirju spoznavalo različne kulture, navade in predvsem različne pristope ter stile nogometne igre. Igralci NŠ Poli Drava Ptuj so, zavedajoč se, da v 1500 kilometrov oddaljenem Saint Cyru, predstavljajo našo nogometno šolo, Ptuj in nenazadnje tudi Republiko Slovenijo, delovali kot homogena celota, ki se je izkazala v disciplini, borbenosti in širokem nogometnem znanju. Ker je v turnirskem sistemu tekmovanja, za uvrstitev na sam vrh, zraven naštetih vrlin potrebna tudi naklonjenost fortune, ki je tokrat nismo imeli, smo tekmovanje končali na vseeno dobrem 7. mestu, saj je na turnirju sodelovalo 24 ekip. Dogodek, ki je sodelujoče obogatil z nepozabnimi doživetji in ponudil zraven vsega še obilo zabave, bo za vedno dostal v lepem spominu naših mladih nogometašev ter jim dal navdiha za trud in delo v nadaljevanju njihove obetavne športne kariere.

21.4.2014

Naši nogometaši iz selekcije U11 so varno in srečno prispeli na Ptuj.

20.4.2014

Naša selekcija je v Franciji na turnirju osvojila zadovoljivo 7. mesto. Odhod iz Francija predviden ob 23. uri.

NŠ Drava Ptuj - JS Ludoise 0:1
NŠ Drava Ptuj - As Monts 9:8 (po streljanju 11m, redni del 1:1)

19.4.2014

1. dan turnirja je bil za igralce in trenerje zelo uspešen. Po treh tekmah ostajajo še neporaženi. Uvrstili so se v finalno divizijo turnirja, kjer bodo igrali za končna (od 1. do 12. mesto).

Nekaj sobotnega dogajanja si lahko ogledate na spodnjih fotografijah. Igralci, trenerji in spremljevalci sporočajo, da se imajo super ter da uživajo.

IMAG0679

Danes bo torej na sporedu 2. dan turnirja in zvečer bodo že znane končne uvrstitve. Po končani zaključni prireditvi okrog 20 ure pa že sled pot nazaj domov...

18.4.2014

Okrog 19. ure so igralci selekcije U-11 srečno prispeli na cilj. Vožnja z avtobusom (vključno s postanki) je trajala kar 25 ur. Zagotovo je bil dogodek dneva ogled velemesta Parisa in ene izmed glavnih svetovnih znamenitosti - Eifflov stolp.

Vsi skupaj sporočajo, da se imajo super ter da vse poteka po zastavljenem načrtu. Vse igralce, strokovno vodstvo in ostale spremljevalce je pričakalo tudi lepo vreme, kar je dober obet za ostale dni.

Jutri pa je bo že šlo "zares", saj bo prva tekma že ob 10-ih dopoldne. Žreb skupin in razpored tekem si lahko ogledate na spodnjem naslovu:

Več dogajanja s potovanja si lahko ogledate na spodnjih fotografijah.

IMAG0593

IMAG0605

IMAG0609

IMAG0627

IMAG0637

17.4.2014

Danes ob 17. uri je selekcija U-11 izpred Mestnega stadiona Ptuj odpotovala na turnir v Francijo ( EUROPOUSSE 2014). Turnir bo potekal v soboto 19. in v nedeljo 20. aprila. Še pred samim začetkom pa jih čaka naporno potovanje saj bodo z avtobusom potovali več kot 20 ur. Med potovanjem se bodo ustavili v Parizu in si ogledali eno izmed največjih svetovnih znamenitosti-Efflov stolp.

Nekaj zadnjih trenutkov pred samim odhodom si lahko ogledate na fotografijah.