Varovanci Nastje Čeha so se v nedeljo, 20.11.2016, udeležili turnirja FLAVIA JUNIORS CUP v Lipnici, kjer so se odlično borili proti starejši konkurenci in se s tretjim mestom povzpeli na zmagovalni oder.

Turnir za starostno kategorijo U12 je bil zaključno dejanje v seriji turnirjev za mlajše kategorije, katerih organizator je bil avstrijski nogometni klub Flavia solva. Nedeljsko popoldne je bilo torej delovno za dve naši selekciji, saj so se turnirja udeležili naši nogometaši iz selekcij U11 in U12. Dvanajst ekip je bilo razdeljenih v dve skupini, kar je pomenilo, da je vsaka ekipa odigrala pet tekem v sklopu skupinskega dela. Za uvrstitev v nadaljevanje tekmovanja je bilo potrebno zasesti eno od prvih dveh mest v svoji skupini. Po začetnem porazu proti NK Maribor Tabor je naša mlajša selekcija nanizala tri zmage in en neodločen rezultat, kar je bilo dovolj za napredovanje v polfinale. Žal so ravno v polfinalu naleteli prav na svoje starejše klubske kolege, kateri so pokazali pravo malo šolo nogometa vsem preostalim udeležencem turnirja. Dvoboj modrih je bil sproščen, a hkrati brezkompromisen, kot se za dvoboj klubskih prijateljev spodobi. Po pričakovanju so slavili starejši, tako da je selekciji U11 preostala borba za tretje mesto, o katerem je odločalo streljanje devetmetrovk. Napeto izvajanje kazenskih strelov se je končalo po šesti seriji, ko se je zalomilo mariborskim nogometašem in bronaste kolajne so pripadle mladim Ptujčanom. Čestitke ekipi za borbenost in odlično uvrstitev!