Novoletnega turnirja v Športni dvorani v Slovenskih Konjicah so se 27.12.2017 udeležili tudi naši fantje letnika 2007, ki pa niso uspeli izpolniti visokih pričakovanj.

Naši nogometaši so se v Konjice podali z dvema enakovrednima ekipama. NK Drava Dakinda A je nekoliko presenetljivo izpadla že po skupinskem delu tekmovanja. Čeprav so prvo tekmo proti NK Lesce začeli zelo dobro in imeli pri vodstvu s 3:0 še ogromno priložnosti za povišanje rezultata, je prišlo do neverjetnega preobrata. Nasprotniki so po znižanju izida na 3:1 pritisnili, Dravaši pa nerazumljivo psihološko popustili, naredili napake in v zadnjih dveh minutah dobilil še tri zadetke. Čeprav so naslednji dve tekmi igralci ekipe A borbeno in prizadevno odigrali, jim je zmanjkal kanček športne sreče, da bi se poklopil tudi rezultat. Na zadnji tekmi proti kasnejšim finalistom iz Rogaške so fantje resnično pokazali pravi karakter, a so v zadnji minuti prejeli izenačujoči zadetek, ki jim je odnesel napredovanje.

Ekipa NK Drava Dakinda B je že na prvi tekmi pustila boljši vtis, se uvrstila v nadaljevanje tekmovanja, žal pa četrtfinalne stopničke ni uspela preskočiti . Uvodno tekmo proti Dobrovcem so naši nogometaši odigrali odlično, a žal spet nesrečno iztržili neodločen rezultat. Sledili sta dve visoki zmagi in prepričljiva uvrstitev v četrtfinale, kjer pa je bila ekipa iz Krškega enostavno boljša. Čeprav so kasnejši zmagovalci turnirja v borbeni tekmi odpor Dravašev strli šele tri minute pred koncem, so modrim pošle moči, da bi tekmo obrnili. Fantom in trenerju je ta turnir pustil veliko motivacije za naprej in hkrati pokazal, kako zelo nepredvidljiv je nogomet, ki se vedno igra do zadnje sekunde in zadnjega atoma moči.