V nedeljo, 25.03.2018, je naša selekcija U12 na velikem mednarodnem nogometnem turnirju v Ljubljani med štirindvajsetimi ekipami zasedla izvrstno tretje mesto.

Že peto leto zapored je zadnji teden v marcu v Ljubljani potekal veliki mednarodni turnir mlajših selekcij pod imenom Zmajevo gnezdo, ki se ga vsako leto udeleži veliko najboljših klubov iz bivšega jugoslovanskega prostora. Pri letnikih 2006 je nastopilo 24 ekip, ki so bile razdeljene v 8 skupin. V tej starostni kategoriji so otroci igrali po sistemu 8+1 čez tričetrt igrišča in tekme so trajale kar 30 minut.

Naši fantje so se na prvi tekmi še nekoliko privajali igralnemu sistemu in tekmo proti vrstnikom iz Bosne izgubili, vendar uvodni poraz na srečo ni bil usoden za nadaljevanje turnirja. Ker se naš drugi nasprotnik ni pojavil na turnirju, so Dravaši avtomatsko osvojili drugo mesto v skupini in se uvrstili v osmino finala, kjer jih je pričakala ekipa domačinov. Čeprav se je bilo po kar štiriurnem premoru kar težko ponovno osredotočiti na igro, so naši nogometaši na izločilni tekmi za uvrstitev med najboljših osem ekip pokazali boljšo igro od Olimpije in si z enim zadetkom priigrali napredovanje. Tudi v četrtfinalu proti vedno neugodni ekipi Korotana je šlo na tesno, na obeh straneh so si otroci pripravili nekaj priložnosti za spremebo rezultata, a tekma se je končala z izidom 0:0. Po odstreljanih penalih so se v polfinale uvrstili naši modri borci, ki so bili 100% pri izvedbi kazenskih strelov, medtem ko je našemu vratarju uspelo ubraniti enega od poizkusov Prevaljčanov. Takoj je sledilo polfinale proti Vojvodini. Kljub utrujenosti, ki se je zaradi dolgega igralnega časa, velikega igrišča in dveh zaporednih tekem brez premora našim fantom že začela poznati, so se borili do zadnjih moči, bili boljši od nasprotnikov, a nikakor niso uspeli doseči zadetka. So pa trenutek nazbranosti v naši obrambi izkoristili igralci Vojvodine in se le tri minute pred koncem tekme veselili odločilnega gola za zmago, ki jim je prinesla finalni nastop. Našim nogometašem je preostala tekma za 3.mesto proti Domžalam. Ker bi to pomenilo še nadaljnih 30 minut igre brez premora, sta se trenerja v dobro otrok, ki so že kazali očitne znake utrujenosti, dogovorila, da o zmagovalcu tekme odločijo streli iz bele točke. Tudi tokrat je šlo našim fantom odlično od nog in še drugič so brez zgrešenega strela prišli do zmage, ki jim je prinesla bronasta odličja.

Čestitke naši ekipi za borbenost, ki so jo prikazali in za odličen dosežek v tako številčni in kakovostni konkurenci!