V soboto, 25.11.2017, je naša selekcija U13 na dvoranskem turnirju v Avstriji v slovenskem finalu premagala vrstnike iz Miklavža in se zasluženo veselila prvega mesta.

Že 14.tradicionalni REDZAC Kiendler Hallenturnier v izvedbi avstrijskega nogometnega kluba AC Linden je v poznih popoldanskih urah drugega igralnega dne postregel z zanimivimi dvoboji ekip iz starostne kategorije U13. Deset klubov iz Slovenije in Avstrije je najprej zbiralo točke v dveh predtekmovalnih skupinah, od koder so najboljše štiri ekipe napredovale v polfinalni del turnirja. Varovanci Renata Kotnika so se s tremi zmagami in enim porazom uvrstili na drugo mesto lestvice v svoji skupini ter si s tem dosežkom priigrali polfinalni nastop proti vrstnikom iz avstrijskega Sonnenberga. Tekma se ni začela po željah Dravašev, ki so v že v drugi minuti prejeli zadetek, ki jim je precej otežil nadaljevanje in glede na kratek igralni čas se je bilo treba hitro pobrati, predvsem pa zbrati za morebitni rezultatski preobrat. Vse do zadnjih minut srečanja so bili na pragu finala Avstrijci, a so v sanjskem zaključku naši nogometaši s tremi goli uspeli rutinirano obrniti tekmo v svojo korist. V finalu se je naša ekipa pomerila z dobrimi znanci in prijatelji iz nogometnega kluba Miklavž. Ponovila se je polfinalna zgodba s prejetim zadetkom v samem uvodu srečanja, a so modri ob bučni podpori svojih mlajših klubskih soigralcev hitro zlomili odpor Mariborčanov in jih na koncu premagali z visokim izidom 5:2. Čestitke za prikazano igro in osvojeno lovoriko!