V petem krogu 1.SNL U15-vzhod so se Dravaši proti celjskemu Šampionu nadejali vsaj točke, žal pa so še tretjič v tej sezoni ostali praznih rok.

02.09.2017 - 5.krog

NK Drava Dakinda Ptuj - NK Šampion Celje 0:2 (0:2)

NK Drava Dakinda Ptuj: Praprotnik (od 62. Petrovič), A.Pihler, Emeršič, Bezjak (od 10. Horvat), Krajnc, Vrbnjak, Milič, Domjan, Pivko, Žerjav, Janežič. Klop: Petrovič, Jevtovič, Horvat, L.Pihler, Gaber.

Trener Aleš Jurčec ni skrival razočaranja ob tretjem zaporednem porazu svojih varovancev: "Po dveh težkih tekmah proti Krškemu in Mariboru je sledila tekma s Šampionom, kjer smo želeli prekiniti negativen niz in osvojiti kakšno točko. Od fantov se je zahteval predvsem samozavesten pristop in igra, kakršno kažejo na treningih. Že med ogrevanjem je bolečino v mišici začutil vratar Petrovič, zato ga je zamenjal Praprotnik, ki pa se na tekmi žal ni izkazal. Po solidnem začetku in boljši igri ter pobudi naših nogometašev, je sledil prosti strel gostov. Po slabo izvedenem prostem strelu je sledilo še slabše posredovanje našega vratarja, ki je lahko žogo samo odbil, kar je izkorisil gostujoči napadalec in jo poslal v prazno mrežo. Zadetek je zelo spremenil potek igre. Gostje so dobili krila, naši igralci pa se niso mogli pobrati. Tako so gostje povišali svoje vodstvo. Po nesporazumu v naši obrambi, ko se kar trije igralci niso uspeli dogovoriti, kdo bo žogo izbil, je do nje prišel gostujoči napadalec in po soočenju iz oči v oči z našim vratarjem zadel za vodsvto z 2:0. Fantje so se trudili, da bi zaostanek do konca polčasa znižali, vendar si niso uspeli priigrati nobene resne priložnosti. V drugem polčasu smo takoj prevzeli pobudo, bili na nasprotnikovi polovici, vendar si kljub navidezni premoči ponovno nismo ustvarili konkretnih priložnosti za zadetek. Gostje se zasluženo vračajo v Celje s polnim izkupičkom. Že v sredo sledi domača tekma proti ekipi Bistrice, na kateri bomo poizkušali prekiniti negativno serijo."