V zaostali tekmi prvega kroga v 1.SNL U15 - vzhod so se prve zmage v novi sezoni razveselili varovanci Aleša Jurčeca, ki so z minimalnim rezultatom 1:0 na domačem terenu ugnali vrstnike iz Bistrice.

06.09.2017 - 1. Krog

NK Drava Dakinda Ptuj - NK Ketty Emi Bistrica 1:0 (0:0)

Strelec zadetka: Miha Krajnc (64.)

NK Drava Dakinda Ptuj: Petrovič, Pihler, Emeršič (od. 36. Žerjav), Panić, Krajnc, Vrbnjak, Milič (od 69. Mlakar), Domjan, Pivko (od 57. Horvat), Sedič, Janežič. Klop: Praprotnik, Mlakar, Jevtovič, Horvat, Bezjak, Gaber, Žerjav.

Končno je tudi selekcija U15 zabeležila prvo letošnjo prvenstveno zmago. Kako je srečanje med modrimi in rdečimi videl trener Ptujčanov, Aleš Jurčeč: "Tekma se je začela nervozno iz obeh strani. Nobeni ekipi ni uspelo igre povezati in zato se je na začetku tekma odvijala med kazenskima prostoroma brez pravih priložnosti. Po hitrem protinapadu so si prvo lepo priložnost priigrali domači igralci, ko je dober strel Patrika Pivka gostujoči vratar odlično obranil. Na drugi strani je ob prvi priložnosti gostov odlično posredoval domači vratar Petrovič in tako se je polčas končal brez zadetkov. V drugi polčas so domačini vstopili še bolj agresivno in z veliko željo po zmagi. Gledali smo trdo tekmo brez pravih priložnosti. In potem je sledila 64. minuta. Po lepo odigrani kombinaciji po sredini igrišča se je v priložnosti za strel znašel domač igralec Miha Kranjc. Njegov strel iz 25 metrov je gostujoči vratar lahko le nemočno spremljal in na navdušenje vseh je žoga končala v mreži. Sledil je pritisk gostov in dobro izveden prosti strel Bistričanov, a je domači vratar Petrovič s fantastično obrambo našim fantom zagotovil prvo zmago. Sledi gostovanje v Velenju, kjer je potrebno stori vse za to , da se domača zmaga potrdi."