Selekciji U15 v Dravogradu ni šlo po načrtih, saj so kljub velikim pričakovanjem morali prepustiti zmago domačinom in se domov vrniti brez novih točk.

28.10.2017 - 1.SNL U15 vzhod, 13.krog

NK Koroška Dravograd - NK Drava Dakinda Ptuj  3:1 (2:0)

Strelec za Dravo: Filip Janežič (47.)

NK DRAVA DAKINDA PTUJ: Miha Petrovič, Taras Mlakar, Alen Pihler, Miha Krajnc, Timotej Emeršič, Nino Milić, Jaka Domjan, Patrik Pivko, Tjaž Sedič (od 36. Žerjav), David Panić, Filip Janežič. Klop: Luka Horvat, Tim Gaber, Nik Žerjav. Trener: Aleš Jurčec.

KOMENTAR TEKME - izjava trenerja Aleša Jurčeca po tekmi z Dravogradom: "Po dobri predstavi v prejšnjem krogu proti Celju smo od gostovanja v Dravogradu pričakovali veliko več. Tudi na treningih so igralci ves teden izražali željo in voljo, potem pa sledi na tekmi popolnoma druga slika. V samo srečanje smo vstopili premalo odločno in brez prave želje po uspehu. Kot da smo v Dravograd šli na izlet. Ob agresivni igri domačinov od prve minute nismo uspeli strniti svojih vrst. Pri igralcih so se pojavljale nerazumljive tehnične napake in tako so domačini po dveh prekinitvah ob počasu vodili z 2:0. Ob nekaj menjavah v drugem polčasu smo le pokazali nekoliko boljšo igro in z zadetkom Janežiča uspeli zaostanek znižati. Dosegli smo tudi izenačujoč zadetek, ki pa so nam ga zaradi domnevno prepovedanega položaja razveljavili. Domačini so po nespretnosti našega vratarja dosegli še tretji zadetek in tekma je bila odločena. Za uspeh se bodo fantje enostavno morali bolj potruditi in delo iz treningov prenesti tudi na tekme, katere lahko zmagamo le s kolektivno igro. Znašli smo se v neugodni situaciji, kjer bodo vsake osvojene točke štele dvojno."