Selekcija U15 je v 15.krogu 1.SNL na domačem igrišču prišla do druge zaporedne prvenstvene zmage in s tem ujela priključek k srednjemu delu ligaške razpredelnice.

11.11.2017 - 1.SNL U15 vzhod, 15.krog

NK Drava Dakinda Ptuj - NŠ Mura  3:2 (2:1)

Strelci za Dravo: Filip Janežič (12.), Nino Milić (27.), Miha Krajnc (48.)

NK DRAVA DAKINDA PTUJ: Denis Praprotnik, Alen Pihler (od 36. Mlakar), Miha Krajnc (od 66. Bojnec), Timotej Emeršič, Nino Milić, Jaka Domjan (od 70. Bezjak), Patrik Pivko, David Panić, Tjaž Sedić, Nik Žerjav, Filip Janežič (od 69. Jevtovič). Klop: Miha Petrovič, Taras Mlakar, Matija Bojnec, Bono Bezjak, Jure Jevtovič, Luka Horvat, Tim Gaber. Trener: Aleš Jurčec.

KOMENTAR TEKME - izjava trenerja Aleša Jurčeca: "Po sredini odlični predstavi proti Bistrici je sledila domača tekma z Muro. Želja, da bi ponovili igro iz prejšnjega kola, se je uresničila. Fantje so nivo igre dvignili še na višjo raven in nogometaše Mure popolnoma nadigrali. V tekmo smo vstopili samozavestno, odločno in takoj prevzeli pobudo na igrišču. Po dobro izvedenem kotu je bil v kazenskem prostoru najbolj spreten Janežič in zadel za naše vodstvo. To je dalo moji ekipi še dodatna krila. Po še enem kotu so sodniki neupravičeno razveljavili še drugi zadetek Janežiča. Fantov to ni ustavilo in že naslednjo priložnost je prav tako iz kota v zadetek spremenil Milič. Z lepo kombinatorno igro smo si priigrali še nekaj priložnosti, ki pa jih žal nismo izkoristili. Potem pa manjši šok, ko smo po nesporazumu v naši obrambi gostiteljem omogočili, da so znižali zaostanek in postavili izid polčasa 2:1.  Tudi v drugem polčasu smo videli podobno sliko. Imeli smo popolno kontrolo nad tekmo. Vodstvo je z dobro odmerjenim strelom iz 20-ih metrov povišal Kranjc in tekmo smo rutinirano pripeljali do konca. V zadnji minuti je malo popustila zbranost in gostje so dosegli še drugi zadetek. Kljub temu sem z igro in pristopom izredno zadovoljen. Fantje so pokazali, da imajo kvaliteto in da se dobro delo slej ko prej obrestuje. V zadnjih dveh kolih jesenskega dela nas čakata še tekmi proti najboljšima ekipama. V Krško gremo čim dražje prodat svojo kožo."