V zadnjem jesenskem krogu so varovanci Aleša Jurčeca gostili NK Maribor in proti favoriziranim vijolicam klonili šele v drugem polčasu, ko so gostje dvakrat zadeli za zmago.

25.11.2017 - 1. SNL u15 vzhod, 16.krog

NK Drava Dakinda Ptuj - NK Maribor  0:2 (0:0)

NK DRAVA DAKINDA PTUJ: Denis Praprotnik, Taras Mlakar (od 36. Lovrec), Alen Pihler, Bono Bezjak (od 63. Hirvat), Miha Krajnc, Timotej Emeršič,  Nino Milić, Jaka Domjan, patrik Pivko, David Panić, Filip Janežič (od 69. Jevtovič). Klop: Miha Petrovič, Matija Bojnec, Sašo Lovrec, Jure Jevtovič, Luka Horvat, Tim Gaber, Nik Žerjav. Trener: Aleš Jurčec.

KOMENTAR TEKME - izjava trenerja Aleša Jurčeca: "Fantje so na zadnji tekmi v letošnjem letu proti favoriziranim Mariborčanom prikazali disciplinirano igro v obrambi in nasprotnikom niso dovolili, da bi si priigrali izrazite priložnosti. Nevarne poizkuse od daleč je zanesljivo ustavil Prapotnik. Polčas se je končal z rezultatom 0:0. Za kaj več bi bilo potrebno malo več predrznosti v fazi napada. Tudi v drugi polčas smo vstopili odločno. Poznala se je odsotnost poškodovanih igralcev in počasi nam je zmanjkovalo moči. To so gostje izkoristili in dvakrat zadeli. Kljub porazu smo se gostom dobro upirali in za zmago so se morali zelo potruditi. Jesenski del lahko ocenim kot zadovoljiv. Privoščili smo si dva spodrsljaja. Domača tekma proti Šampionu in gostujoča v Dravogradu sta bili slabo odigrani, kar nam je vzelo pomembne točke. Verjamem, da nam bo v zimskem prestopnem roku uspelo osvežiti ekipo in da bomo na spomlad še splezali po lestvici navzgor."