Kljub visoki zmagi naše selekcije U17 proti vrstnikom iz Jarenine, je bila tekma predvsem v prvem polčasu precej težja, kot kaže končni rezultat.

17.09.2017 - 7.krog 2.SKL

NK Drava Dakinda Ptuj - NK Jarenina 5:2 (2:2)

Strelci za Dravo:  1:1 Marko Brest (13.), 2:1 Luka Lovenjak (20.), 3 : 2 Jaša Bojnec (54.), 4 : 2 Rok Čeh (56.), 5 : 2 Niko Drevenšek (80.).

NK DRAVA DAKINDA PTUJ: Nino Kokol ,David Živić, Rene Vidovič (od 30. Anej Simič), Niko Drevenšek, Tomaž Gojkošek, Jaša Bojnec, Marko Brest (60. Luka Černila), Dario Ivančič (od 41.Miha Mesarič), Nik Erhatič (od 51 Rok Čeh), Luka Lovenjak (od 75. Timotej Modrič), Miha Magdič – ni igral Bekim Demiri. Trener: Andrej Kvas. Izven kadra: Žiga Miličić, Rene Svenšek, , Anej Arnuš, Sašo Klinc, Domen Šeliga, Jure Pihler

Izjava trenerja Andreja Kvasa po tekmi Drava-Jarenina: "Tekma z Jarenino ni bila lahka. Moji dečki so v tekmo vstopili solidno, imeli nekaj polpriložnosti, nato pa dobili gol iz prekinitve. Hitro smo odreagirali, dali dva gola in stvari postavili na svoje mesto. Kljub vodstvu ni bila to igra, kakršno želim in pričakujem od svojih varovancev. V naši igri je bilo vse preveč napačnih podaj, prelahko izgubljenih žog in nezainteresiranosti. Posledica tega je bil še drugi zadetek v naši mreži, kateremu je botrovala zelo slaba komunikacija med našim vratarjem in bočnim igralcem. V garderobi sem bil zelo glasen, jim povedal, kar mi ni bilo všeč in da pričakujem drugačno sliko v drugem polčasu. Na srečo so odreagirali zelo dobro, spustili žogo na tla in začeli igrati, kot smo se dogovorili. Na hitro smo dosegli dva zadetka in imeli še nekaj obetavnih priložnosti. Gostom so čisto pošle moči, mi pa smo dokaj dobro pripeljali tekmo do konca in v zadnji minuti dosegli še peti zadetek. Čestitam za zmago, kot trener pa si želim čim manj takšnih polčasov, kot je bil prvi. V sredo nas čaka derbi v Velenju, ob pametni igri in drugačnem odnosu od današnjega se lahko nadejamo pozitivnega rezultata."