V Velenju je dinamična tekma ponudila kar šest zadetkov, kljub dvakratnemu vodstvu modrih pa so se varovanci trenerja Kvasa na koncu morali zadovoljiti z delitvijo točk.

20.09.2017 - 4.(zaostali) krog 2.SKL vzhod

NK Rudar Velenje - Nk Drava Dakinda Ptuj 3:3 (1:2)

Naši strelci: 1:1 Luka Lovenjak (26. – prosti strel), 1:2 Miha Magdič (39.) , 2:3 Rok Čeh (68.)

NK DRAVA DAKINDA PTUJ: Nino Kokol, Miha Mesarič, Anej Simič, Niko Drevenšek, Tomaž Gojkošek, Jaša Bojnec, Marko Brest, David Živič (od 70. Rok Čeh), Luka Lovenjak (od 78. Luka Černila), Miha Magdič (od 55. Nik Erhatič), Rok Čeh (od 70. Domen Šeliga) – niso igrali - Dario Ivančič, Timotej Modrič. Trener: Andrej Kvas. Izven kadra: Rene Svenšek, Žiga Miličič, Jure Pihler, Anej Arnuš, Sašo Klinc, Bekim Demiri, Rene Vidovič.

KOMENTAR TEKME – izjava trenerja Andreja Kvasa: "Znova smo bili priča dramatični tekmi. V derbiju z Rudarjem smo odigrali dobro tekmo. Sam začetek je pripadel domačinom, ki so silovito pritisnili na naš gol, a brez uspeha. V trenutku, ko smo začeli prejemati pobudo, smo dobili gol. Vnovič iz prekinitve, kjer smo bil povsem nezbrani na drugi vratnici. Vendar nas to ni potrlo, dobili smo zagon in preko Lovenjaka iz prekrasnega prostega strela hitro izenačili. Nizali smo priložnosti, plod ene izmed njih je bil gol tik pred koncem prvega polčasa, ko je bil po odbiti žogi na pravem mestu Magdič. Drugi polčas smo začeli dobro, vendar terenske premoči nismo kronali z zadetkom. In spet se je izkazalo staro pravil – kdor ne da, dobi. Po napaki Simiča smo dobili zadetek na 2:2. Fantje so še naprej vztrajali, ogromno tekli in sreča se jim je nasmehnila v 68.minuti, ko smo preko lepo izpeljanega protinapada povedli še drugič na tekmi - zadel je Čeh. Vendar je bilo veselje kratko, saj smo čez par minut spet dobili prepoceni gol iz prekinitve. Srečanje v Velenju se je tako končalo z remijem, v nedeljo nas čaka še peta tekma v štirinajstih dneh, ko gostujemo v Konjicah. Kot trener nisem zadovoljen, ker imamo težave v obrambni liniji, ki jo bo treba hitro spet stabilizirati, na drugi strani pa me veseli dejstvo, da smo dali tri gole v gosteh, a žal je bilo to premalo za zmago."