Na tekmi 10.kroga v 2.SKL med Dravo in Šampionom smo videli zasluženo zmago Ptujčanov, ki so po odlični nogometni predstavi osvojili nove pomembne točke v boju za vrh prvenstvene lestvice.

08.10.2017 - 2.SKL, 10.krog

NK Drava Dakinda Ptuj - NK Šampion Celje 2:0 (1:0)

Naši strelci: 1:0 Rok Čeh (4.min), 2:0 Luka Lovenjak (70.min)

NK DRAVA DAKINDA PTUJ: Žiga Miličič , Jure Pihler (od 41. Marko Brest), Rene Vidovič (od 60. Anej Simič), Niko Drevenšek, Tomaž Gojkošek, Jaša Bojnec, David Živič (od 78. Miha Mesarič), Luka Lovenjak, Miha Magdič (od 68. Bekim Demiri), Nik Erhatič, Rok Čeh (od 60 Luka Černila). Niso igrali:  Nino Kokol in Domen Šeliga. Trener: Andrej Kvas. Izven kadra: Rene Svenšek, Anej Arnuš, Sašo Klinc, Dario Ivančič, Timotej Modrič.

Izjava trenerja Andreja Kvasa po tekmi Drava-Šampion: "Priče smo bili pravi prvenstveni tekmi med dvema kakovostnima ekipama. Začelo se je po naših željah – Lovenjak je z izjemno diagonalo našel Čeha in po vsega petih minutah smo vodili z 1:0. Narekovali smo ritem, bili končno agresivni, a gola do konca polčasa več nismo uspeli zabiti. Gostje so bili nevarni predvsem iz prekinitev, v zadnji minuti smo po njihovem kotu izbili žogo z golove črte. V polčasu smo s taktično zamenjavo uspeli doseči željeno. Popolnoma smo zagospodarili na igrišču, bili v lepih priložnostih za dosego zadetka, vendar sta vedno korak ali sekunda zmanjkala do novega veselja. A ker smo na tem srečanju res imeli neverjetno energijo, potrebno željo in pravi pristop, se nam je sreča nasmehnila v končnici tekme, ko smo preko razpoloženega Lovenjaka povišali vodstvo na 2:0. Tekmo smo mirno pripeljali do konca in se tako veselili pomembne zmage. Fantom je danes treba le čestitati, bili so pravi od prve do zadnje minute, pokazali so veliko željo in želim si, da bi jih to krasilo tudi v bodoče."